Cigarety nám překážejí přestat kouřit v hlavě lékařská pozorování

0

Každý rok má Světový den bez tabáku hlavní téma: Světový den bez tabáku 2018 je „Tabák a srdeční choroby“.Kouření je ve skutečnosti druhou hlavní příčinou kardiovaskulárních onemocnění a užívání tabáku a pasivní kouření přispívají k asi 12 % všech úmrtí na srdeční choroby.

Když se naše tělo zbaví cigaret, výhody se projeví již od prvních dnů

Do 30 minut Puls, krevní tlak a teplota v rukou a nohou se vrátí na normální hodnoty. Po 8 hodinách V krvi se zvyšuje hladina kyslíku a klesá hladina oxidu uhelnatého.

  • Po 24 hodinách Plíce začnou čistit hlen a usazeniny zanechané kouřem. A snižuje riziko akutního infarktu myokardu.
  • Po 2 dnechTělo se osvobodilo od nikotinu a zlepšila se chuť a vůně.
  • Po 3 dnechZačnete lépe dýchat a nabrat energii. Průdušky se uvolňují, dýchání se usnadňuje a kapacita plic se zvyšuje.
  • Od 2 týdnů do 3 měsícůKapacita plic se dále zvyšuje, zlepšuje se krevní oběh, je méně obtížné chodit a cvičit, pokožka a vlasy jsou jasnější, dech a zápach obecně se zlepšuje.

Od 3-9 měsíců

Zvyšuje se tělesná energie, výrazněji se zlepšuje dýchání, snižuje se kašel, únava, dušnost, ucpanost nosorožců, zlepšují se obranné mechanismy dýchacího systému, který filtruje škodlivé částice vdechované se vzduchem.

Po 1 roce Riziko ischemické choroby srdeční je poloviční ve srovnání s těmi, kteří pokračují v kouření.Po 10 letechRiziko úmrtí na rakovinu plic je stejné jako u nekuřáka (protože bronchiální buňky, které mohou degenerovat do novotvarů, jsou zcela nahrazeny) a rizika rakoviny ústní dutiny, hrtanu, slinivky, močového měchýře, ledvin, jícnu jsou sníženo..

Po 15 letech Riziko infarktu je stejné jako u nekuřáka

Zřejmě mluvíme o výhodách kuřáků a kuřáků, kteří již nemají (neměli) jiné související patologické stavy s kouřením (ateroskleróza, emfyzém, srdeční infarkt, mrtvice): pro ně je větší naléhavost homepage přestat kouřit, říká lékař.

  1. Přestat kouřit: Proč na tom opravdu záleží
  2. 25. května 2020

Rozhovor s odborníky CDI: Cristina Balzarotti, pneumolog, Andrea Casasco, zubař, Roberta Daccò, gynekolog, Giampaola Guido, kardiolog, Valeria Sadigh Ershadi, dermatolog
Přestat kouřit: Proč na tom opravdu záleží

Je dobře známo, že kouření je škodlivý zlozvyk a jeho škodlivé účinky na naše tělo by také měly být známy.

WHO, Světová zdravotnická organizace, definuje kouření jako závislost. Má všechny vlastnosti a látka, která je za něj z velké části zodpovědná, je nikotin, který působí v mozku tak, že přiměje nervová centra produkovat dopamin, neurotransmiter zapojený do mnoha mechanismů s příznivými účinky, takže si kuřák zapálí cigaretu, aby zvýšil jeho produkci. ..

po-15-letech-riziko-infarktu-je-stejne-jako-u-nekurakaDo hry vstupuje i psychická závislost, gesta, společenské příležitosti.

Škody způsobené kouřením jsou nyní všem známy, ale přesto se to nedaří přimět ty nejnáruživější kuřáky, aby přestali. Cigaretový kouř obsahuje asi 4000 toxických látek, z nichž některé jsou velmi známé, jako je dehet, včetně mnoha karcinogenů a dráždivých látek. Je zřejmé, že pro vznik onemocnění je rozhodující počet a typ vykouřených cigaret a roky expozice, stejně jako osobní a rodinné genetické faktory.

Nedostatek signálů: slovo pulmonologovi

  1. V plicích způsobuje kouření zánětlivé změny, které se ustavují pomalu, takže po velmi dlouhou dobu nemusí vydávat signály nebo způsobovat drobné poruchy, které kuřáci často podceňují.
  2. Typický kuřácký kašel, často doprovázený mírným množstvím sekretů, je již známkou chronické bronchitidy, zvláště pokud se objevuje několik let po sobě, častěji v zimě. Bohužel mnoho kuřáků se domnívá, že se jedná o „normální“ fakt a tímto slovem odpovídají na otázku lékaře o přítomnosti těchto příznaků … které absolutně normální nejsou!

Nenapravitelné poškození

Pokračování v kouření mění účinnost systému, který slouží k čištění plic, sestávajícího převážně z buněk s mikroskopickými řasinkami, které mají za úkol odstraňovat malá množství běžně produkovaného hlenu, který také slouží k zachycení bakterií a škodlivých částic, které jsou tedy vyloučeno. Kouř nejprve upravuje pohyblivost řas, dokud je nezničí.