Zvazte co pece o zdravi delat s zavislost na cigaretach

0

Mezi účinky cigaretového kouře (tedy obsahujícího nikotin) na naše tělo můžeme vyzdvihnout:

  • Zvýšený krevní tlak;
  • Zvýšený počet tepů za minutu (srdeční frekvence);
  • Zvýšená hladina cukru v krvi;
  • Zvýšený pohyb střev;
  • Zvýšená sekrece kyseliny v žaludku.

Je třeba poznamenat, že zatímco mnoho lidí věří, že nikotin je hlavní příčinou různých onemocnění a účinků spojených s kouřením, jako je rakovina nebo onemocnění dýchacích cest, bylo zjištěno, že mnoho z těchto onemocnění je způsobeno hlavně jinými složkami kouření. .

Kolik nikotinu obsahuje cigareta?

Množství nikotinu v cigaretě se liší v závislosti Homepage na výrobci a druhu tabáku, ale v průměru kuřák zkonzumuje mezi 1 a 3 mg nikotinu na cigaretu, kromě všech ostatních škodlivých složek cigaret. kolik nikotinu má cigareta

NRT: nikotinová substituční terapie

Nikotinová substituční terapie (NRT) zahrnuje podávání nikotinu alternativními způsoby než cigarety, aby lidem pomohla přestat kouřit.

Možná se divíte, jaký je rozdíl mezi užíváním nikotinu z tabáku (kouřením) nebo užíváním NRT. Je to velmi jednoduché, u NRT je množství podaného nikotinu dostatečné, aby se zabránilo vzniku abstinenčního syndromu a potlačila touhu kouřit. Vše je podrobně prostudováno, abyste mohli přestat kouřit.

Dále se vyvarujeme vstřebávání dalších škodlivých složek tabákového kouře do našeho těla, jako jsou dráždivé látky (kyanovodík, čpavek nebo aceton) nebo karcinogeny (dehet, arsen nebo kadmium).

Doufáme, že vám tento článek pomohl zjistit, co je nikotin, jaké účinky má na vaše zdraví a jak vám nikotinová substituční terapie může pomoci přestat kouřit. Nyní se musíte rozhodnout, že to uděláte, přestat kouřit je možné pro každého.

Je důležité pochopit, jakou roli hraje nikotin v závislosti na kouření a jak si tato látka stojí v porovnání s ostatními složkami cigaret. Nyní můžete některé rozšířené mylné představy nahradit některými fakty o nikotinu a náhradní nikotinové terapii (NRT).

  1. Nikotin není karcinogenní.
  2. Nikotin nebyl prokázán jako karcinogenní. Cigaretový kouř obsahuje přes 7000 dalších chemikálií, z nichž mnohé mají známý karcinogenní účinek.

Nikotin není příčinou jiných onemocnění souvisejících s kouřením.

Je to nesčetné množství toxických látek obsažených v cigaretách, nikoli obsah nikotinu, které způsobují stavy, jako je chronické onemocnění plic a srdeční onemocnění.
Nikotin nezpůsobuje žluté skvrny na prstech a zubech.Nevzhledné žlutohnědé skvrny na prstech a zubech způsobuje dehet v cigaretách, nikoli nikotin.

Nikotin není syntetická látka

  • Nikotin je látka přírodního původu extrahovaná z rostliny Nicotiana.
  • NRT nenahrazuje jednu závislost druhou.

NRT protikuřácká terapie poskytuje nižší a kontrolované dávky nikotinu než cigarety. Dávka se v průběhu času pomalu snižuje, dokud nebudete schopni s nikotinem jednou provždy přestat.

nikotin-neni-synteticka-latkaNRT není “lék” na kouření.

Produkty protikuřácké terapie NRT, jako je NICORETTE®, neléčí kouření a přes noc nemění silného kuřáka v nekuřáka. Odvykání kouření však výrazně usnadní.

Protikuřácká terapie NRT funguje tak, že uvolňuje terapeutický nikotin do krevního řečiště v mnohem nižších hladinách než cigarety, aniž by uvolňoval dehet, oxid uhelnatý a další škodlivé chemikálie, které se nacházejí v tabákovém kouři. To pomáhá zmírnit silné nutkání kouřit. K tomu, abyste přestali kouřit, bude samozřejmě stále zapotřebí vaše úsilí a vůle.