Tyto příspěvky přestat kouřit vedou k tomu výzkumná práce

0

DGSANTE na základě stanoviska SCHEER o zdravotních důsledcích a důležité roli, kterou hrají elektronické cigarety při zahájení kouření, podporuje dosud přijatý obezřetný a preventivní přístup.

Mělo by se však zvážit, zda by některá ustanovení mohla být dále rozpracována nebo objasněna, například pokud jde o velikosti nádrží nebo požadavky na označování, používání látek určených k aromatizaci, používání kapalin bez obsahu nikotinu a ustanovení o reklamě.

Vzhledem k tomu, že e-cigarety jsou pomocníky při odvykání kouření, jejich regulace by se měla řídit farmaceutickou legislativou.

Nějaká data

Podle ISTAT, který od roku 2014 shromažďuje údaje o užívání u populace ve věku 14 a více let, se užívání elektronických cigaret v roce 2020 týká méně než 2,4 % populace (3,0 % u mužů a 1,9 % u žen). Roční údaje ukazují pomalý a mírný nárůst, z 1,5 % v roce 2014 na 2,4 % v roce 2019.

Také podle údajů PASSI Surveillance se ve čtyřletém období 2017-2020 používání elektronické cigarety týká v průměru méně než 3 % populace. Tento produkt je populárnější mezi nejmladšími ve věku 18-24 let, ale zahrnuje omezený počet lidí (méně než 5 %).

  • Roční údaje ukazují pomalý a mírný nárůst používání elektronické cigarety, z necelých 2 % v roce 2014 na téměř 4 % v roce 2020. Geografie a profil lidí, kteří používají elektronickou cigaretu, se shodují s kuřáky tabáku, protože většina z nich jsou obvyklí kuřáci, kteří jej užívají v kombinaci.
  • Z údajů GYTS (Global Youth Tobacco Survey) o užívání elektronických cigaret mezi mladými lidmi se zdá, že počet studentů, kteří je používají, se více než zdvojnásobil, z 0 % v roce 2010 na 8,4 % v roce 2014 na 17,5 %. roku 2018; zejména jsou to chlapci, kteří jej obvykle užívají více (21,9 %) než dívky (12,8 %).

Studenti, kteří používají výhradně elektronické cigarety, se téměř ztrojnásobili z 2,9 % v roce 2014 na 8,2 % v roce 2018, zatímco homepage pokud vezmeme v úvahu duální uživatele, kteří používají tradiční i elektronické cigarety, dojdeme k prevalenci 27,9 % oproti roku 2014 (26,3 %). . 76 % mladých lidí (13-15 let) také tvrdí, že mají snadný přístup k tomuto typu produktu, jehož prodej je však zakázán osobám mladším 18 let.

Při přemýšlení o složení tabáku je jistě nikotin první složkou, která vás napadne, ale víte, co to je? Jaké to má účinky na zdraví? Pokud stále nevíte, jak na tyto otázky odpovědět, nenechte si ujít tento článek o nikotinu.

Co je Nikotin

Nikotin je alkaloidová látka se stimulačními vlastnostmi, lze z ní získat příjemné účinky. Nikotin je přítomen v rostlině tabáku, i když jej lze nalézt také v některé zelenině, jako jsou rajčata, lilek, paprika a brambory, i když v zanedbatelném množství.

  • nikotin
  • Nikotin je považován za návykovou molekulu.
  • Účinky nikotinu

co-je-nikotinJak jsme viděli, nikotin je látka přírodního původu a existuje několik způsobů, jak jej užívat, abyste dosáhli jeho účinků, například: kouření tabákových cigaret, vodní dýmky nebo elektronické cigarety.

Vdechovaný nikotin je distribuován do celého těla přibližně za 10 sekund. Když se dostane do mozku, váže se také na specifické receptory. Tato vazba vytváří pocit, který je kuřákem vnímán jako příjemný.