Poradna odborného lékaře – snazim-se-prestat – Odvykání kouření

0
Rate this post

Dobry den. Kouřím již 22 let.Chtěla bych přestat s kouřením, ale moc mi to nejde. Vykouřím tak 20 deně nekdy i výce. Mam potíže s plícema a nevím jak přestat. Děkuji

20.06.2007 17:06 | Dagmara.E

Dobrý den. Preparáty pro léčbu nikotinové závislosti jsou následující: náhradní nikotinová terapie (žvýkačky, podjazykové tablety, inhalátor, náplasti), Zyban a Champix. Vám jako silné kuřačce bych určitě doporučila Champix, který je ještě 2x účinnější než Zyban nebo náhradní nikotinová terapie. Tento lék působí na nikotinových receptorech v mozku, kde se váže místo nikotinu a tlumí abstinenční příznaky včetně chuti na cigaretu. Předepíše Vám ho kterýkoli lékař, užívá se 12 týdnů, měsíční léčba stojí 2000,-Kč.
Velice důležité je ale i Vaše rozhodnutí přestat kouřit. Promyslete si dopředu situace, kdy kouříte a jak je budete řešit bez cigarety (tzn. najděte si náhradní činnost, kterou budete dělat vždy při chuti na cigaretu (pletení, sušení křížal, zapálit si vonnou svíčku, vypít sklenici vody – cokoli Vás napadne a je Vám blízké), změňte návyky spojené s kouřením (např. vynechte na čas kávu apod.)

22.06.2007 21:31 | MUDr. Kamila Zvolská