Poradna odborného lékaře – problem – Odvykání kouření

0
Rate this post

Dobrý den,
jsem poměrně silný kuřák ( 20-30 cigaret senně ), takto kouřim cca 5 let a chtěl bych moc přestat. Mám vůli inciativu, ale nějak se nikdy nepodařilo vždy jsem přestal, ale pouze na nějakou dobu. Mám velice stresové zaměstnání a to je pravděpodobně ten problém. Vyzkoušel jsem náplasti, žvýkačky i rázný konec nic se mi nepodařilo….

21.11.2007 15:49 | M.Pavlík

Dobrý den. Jako silnému kuřákovi, který má za sebou navíc již neúspěšné pokusy s náhradní nikotinovou terapií, Vám doporučuji odvykat nyní s Champixem. Je to podpůrný preparát vázaný na lékařský recept. Měsíčně stojí cca 2000,- Kč a doba léčby je minimálně 3 měsíce. U silných kuřáků nebo lidí pochybujících po 3 měsících léčby o tom, že dokáží nekouřit i po vysazení léku, je doporučeno užívat Champix 6 měsíců – jejich šance přestat kouřit se tím velmi zvyšuje. Champix výrazně snižuje abstinenční příznaky.
Zkuste si připravit náhradní řešení pro stresové situace – není to samozřejmě snadné, ale časem se tyto situace naučíte zvládat, aniž byste myslel na cigaretu. Hezký den.

22.11.2007 21:33 | MUDr. Kamila Zvolská