Poradna odborného lékaře – odvykani-ze-zavislosti-z-cigaret-16-l-syna – Odvykání kouření

0
Rate this post

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Kamila Zvolská

MUDr. Kamila Zvolská ukončila vysokoškolské studium všeobecného lékařství na 1. Lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze v roce 2004. Od října 2004 do června 2005 pracovala jako sekundární lékař na Interním oddělení Nemocnice v Sedlčanech. V červenci 2005 začala pracovat jako sekundární lékař na III. Interní klinice Všeobecné fakultní nemocnice v Praze. Je zařazena do atestační přípravy v oboru vnitřní lékařství a studuje doktorandské studium na 1. Lékařské fakultě Univerzity Karlovy, studijní program Preventivní medicína.

Od 5. ročníku medicíny pracovala v Poradně pro odvykání kouření. Problematice nikotinové závislosti se věnuje i nadále v Referenčním centru léčby závislosti na tabáku při III. Interní klinice VFN v Praze. V roce 2005 absolvovala kurz Smoking Cessation Training v Londýně. V současné době je na mateřské dovolené.

dobrý den, mám 16. l, syna , který navštěvuje PRŮMYSLOVOU ŠKOLU. který v této době už měsíce má absenci z koření marihuany ,přestal o své vůli nedělalo mu to dobře na zdraví a zhoršovala se mu i pamět´ Otázka zní, vykouří denně 1 krabičku startek, lze přestat? Nemohl by jste mi doporučit nějakou poradnu , co se týče programu od vykání ale jen cigaret. Už chodí k psychologoví a byli jsme i v protidrogové poradně v Hradci KRÁLOVÉ, nechali ho u psychologa , ke kterému chodí . Mám totiž rakovinu tlustého střeva. nikd y jsem nekouřila a ani nekouřila, tak se i obávám o něho .NEDEJ BOŽE. Jsme z okr. RYCHNOVnad Kněžnouděkuji za pomoc

Smolová

29.11.2007 07:34 | smolová

Dobrý den. Bohužel ve Vašem okrese zatím žádná takováto poradna není – pro případ, že by pro Vás bylo možné alespoň občas dojíždět do jiného nejbližšího Centra léčby závislosti na tabáku, uvádím jejich seznam: http://www.odvykanikoureni.cz/centra-pro-lecbu-zavislosti-na-tabaku. Poradit s odborníky se můžete také kdykoli na telefonní lince pro odvykání kouření za cenu místního hovorného (http://www.prestantekourit.cz/linka.php).
Váš syn může určitě přestat kouřit. Mám dojem, že když už dokázal přestat s marihuanou a je ochoten navštěvovat psychologa, že určitou vůli k odvykání má, a to je nesmírně důležité, aby to bylo i jeho přání. A Vy byste mu byla nepochybně velikou psychickou oporou. Můžete také zkusit poprosit někoho v protidrogovém centru, zda by nemohl pomoci Vašemu synovi odvykat – závislost na nikotinu logicky spadá do jejich odbornosti, i když se jí v těchto pracovištích většinou nevěnují. Nebo by mohl odvykat s pomocí psychologa, kam dochází – přes tuto poradnu se můžeme domluvit na vhodné léčbě, k psychologovi by pak docházel pro podporu, pro rady, jak zahnat krizi, léčbu bychom také mohly případně upravit na zdejším portálu. Konkrétně by se jednalo o podpůrnou léčbu náhradní nikotinovou terapií (náplast, žvýkačky, mikrotablety či inhalátor). V případě potřeby se ještě ozvěte. Hezký den.

30.11.2007 16:34 | MUDr. Kamila Zvolská

Zobrazit všechny dotazy a odpovědi