Poradna odborného lékaře – jak-pokracovat – Odvykání kouření

0
Rate this post

Pěkný den,mám před sebou poslední 3týdny s champixem, ale 2týdny ho beru jen 1tabletu denně(bylo mi moc špatně). Bude to mít nějaký negativní účinek na výsledek léčby?Mám brát champix delší dobu, aby se prodloužil jeho účinek? Také jsem přibrala dos na váze, ale přitom jím stejně jako když jsem kouřila je v tom nejaká jiná příčina? Moc děkuji za vaší odpověď

24.08.2007 10:46 | Jana

Dobrý den. Negativní účinek snížené dávky Champixu by být neměl. Máme k dispozici výsledky studií, které jednoznačně poukazují na to, že pokud se Champix užívá 6 měsíců, účinnost je ještě vyšší, to znamená, že po roce nekouří vyšší procento pacientů.
Přírůstek váhy k odvykání kouření patří, protože už není přítomen nikotin, který urychloval metabolismus. Hmotnost stoupá průměrně o 3-5 kg v prvním roce abstinence. Dále již neroste, tělo se srovná s novou situací bez nikotinu. Pokud je u Vás přírůstek váhy vyšší, nebo by hmotnost nadále stoupala, poraďte se s např. s výživovým poradcem, nebo se svým lékařem. Kouření ohrožuje zdraví nepoměrně víc než pár kilo navíc. Hezký den.

25.08.2007 22:39 | MUDr. Kamila Zvolská