Poradna odborného lékaře – inhalator – Odvykání kouření

0
Rate this post

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Kamila Zvolská

MUDr. Kamila Zvolská ukončila vysokoškolské studium všeobecného lékařství na 1. Lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze v roce 2004. Od října 2004 do června 2005 pracovala jako sekundární lékař na Interním oddělení Nemocnice v Sedlčanech. V červenci 2005 začala pracovat jako sekundární lékař na III. Interní klinice Všeobecné fakultní nemocnice v Praze. Je zařazena do atestační přípravy v oboru vnitřní lékařství a studuje doktorandské studium na 1. Lékařské fakultě Univerzity Karlovy, studijní program Preventivní medicína.

Od 5. ročníku medicíny pracovala v Poradně pro odvykání kouření. Problematice nikotinové závislosti se věnuje i nadále v Referenčním centru léčby závislosti na tabáku při III. Interní klinice VFN v Praze. V roce 2005 absolvovala kurz Smoking Cessation Training v Londýně. V současné době je na mateřské dovolené.

Dobrý večer,ve skříňce jsem našla inhalátory z předchozí a neúspěšné “léčby”Mají trvanlivost do 8.2006.Jsou ještě k něčemu a nebo je můžu rovnou vrátit?Děkuji

13.01.2008 18:51 | karla v.

Dobrý den. Držela bych se data prošlé expirace a pro další pokus o odvykání bych si raději pořídila nový inhalátor. Tento starý si můžete ponechat na dobu, kdy již nebudete potřebovat tolik nikotinu a bude pro Vás spíše důležitá a uklidňující manipulace se samotným inhalátorem, než skutečný obsah nikotinu v něm. Hezký den.

16.01.2008 14:18 | MUDr. Kamila Zvolská

Dobrý den,chtěla bych přestat kouřit s pomocí inhalátoru.Vím,že se dá koupit v lékárně.Kolik inhalátor stojí a kolik stojí náhradní náplně?Děkuji za odpověď.Jana

05.06.2007 16:11 | Kyselová Jana

Dobrý den, jedno balení obsahuje inhalátor a 18 nikotinových náplní a stojí cca 350 Kč. Když náplň načnete, je připravena k použití asi hodinu. Po delší době totiž obsažený nikotin reaguje se vzduchem a stává se neaktivním. Při “bafání” z inhalátoru byste neměla jíst ani pít, zejména ne kolu nebo kávu, protože se snižuje pH v ústech a nikotin by se v tomto kyselém prostředí nevstřebával. Z jedné nikotinové náplně se vstřebá přibližně 2 mg nikotinu, což odpovídá dávce z jedné cigarety.

06.06.2007 22:14 | MUDr. Kamila Zvolská

CHTELA JSEM SE INFORMOVAT NA ODVYKÁNÍ KOUŘENÍ POMOCÍ TZV.INHALÁTORU /vypada to jako špička na cigarety/. Kouřím již 30 let a výrobky dostupné v lékárnách mi nejsou nic platné. Kde bych onu pomůcku mohla získat? Děkuji Marešová

18.05.2007 11:29 | Marešová

Dobrý den, inhalátor je plastiková trubička, do které se dává nikotinová náplň. V balení je těchto náplní 18, každá obsahuje 10 mg nikotinu. Vstřebá se ovšem jen asi 2 mg, což odpovídá jedné vykouřené cigaretě. Inhalátor je bez receptu běžně k dostání v lékárně. Z inhalátoru se potahuje a vůbec celá manipulace s inhalátorem připomíná v cigaretu – to mnohé odvykající kuřáky uklidňuje, ruce si mají s čím hrát. Denní dávka může být až 5 náplní denně, léčba se dá kombinovat s dalšími formami náhradní nikotinové léčby (tj. žvýkačky, mikrotablety, náplasti) dle tíže nikotinové závislosti.

18.05.2007 11:29 | MUDr. Kamila Zvolská

Zobrazit všechny dotazy a odpovědi