Poradna odborného lékaře – finance – Odvykání kouření

0
Rate this post

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Kamila Zvolská

MUDr. Kamila Zvolská ukončila vysokoškolské studium všeobecného lékařství na 1. Lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze v roce 2004. Od října 2004 do června 2005 pracovala jako sekundární lékař na Interním oddělení Nemocnice v Sedlčanech. V červenci 2005 začala pracovat jako sekundární lékař na III. Interní klinice Všeobecné fakultní nemocnice v Praze. Je zařazena do atestační přípravy v oboru vnitřní lékařství a studuje doktorandské studium na 1. Lékařské fakultě Univerzity Karlovy, studijní program Preventivní medicína.

Od 5. ročníku medicíny pracovala v Poradně pro odvykání kouření. Problematice nikotinové závislosti se věnuje i nadále v Referenčním centru léčby závislosti na tabáku při III. Interní klinice VFN v Praze. V roce 2005 absolvovala kurz Smoking Cessation Training v Londýně. V současné době je na mateřské dovolené.

Dobrý den, kolik stojí prostředek na odvykání kouření CHAMPIX? je možná nějaká finanční podpora ze strany pojišťovny na koupi tohoto přípravku nebo si ho každý hradí ze svého?

07.12.2007 12:39 | Martin

Dobrý den. Měsíční léčba Champixem stojí přibližně 2000,- Kč. Délka léčby je doporučena na 3 měsíce. U silných kuřáků, nebo u těch lidí, kteří se po uplynutí této doby ještě “necítí” a bojí se, že by po vysazení léku, opět začali kouřit, je s výhodou léčbu ještě prodloužit o další 3 měsíce – tím se výrazně zvýší šance, že budou trvale abstinovat. Champix mohou předepsat lékaři všech specializací. Na léčbu nikotinové závislosti částečně přispívá Oborová zdravotní pojišťovna a Zdravotní pojišťovna Ministerstva vnitra ČR viz.: http://www.odvykanikoureni.cz/text/21/ktere-pojistovny-prispivaji-na-pripravky-pro-odvykani-koureni.

08.12.2007 13:29 | MUDr. Kamila Zvolská

Zobrazit všechny dotazy a odpovědi