Poradna odborného lékaře – elektronicka-cigareta – Odvykání kouření

0
Rate this post

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Kamila Zvolská

MUDr. Kamila Zvolská ukončila vysokoškolské studium všeobecného lékařství na 1. Lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze v roce 2004. Od října 2004 do června 2005 pracovala jako sekundární lékař na Interním oddělení Nemocnice v Sedlčanech. V červenci 2005 začala pracovat jako sekundární lékař na III. Interní klinice Všeobecné fakultní nemocnice v Praze. Je zařazena do atestační přípravy v oboru vnitřní lékařství a studuje doktorandské studium na 1. Lékařské fakultě Univerzity Karlovy, studijní program Preventivní medicína.

Od 5. ročníku medicíny pracovala v Poradně pro odvykání kouření. Problematice nikotinové závislosti se věnuje i nadále v Referenčním centru léčby závislosti na tabáku při III. Interní klinice VFN v Praze. V roce 2005 absolvovala kurz Smoking Cessation Training v Londýně. V současné době je na mateřské dovolené.

Dobrý den! Jsem již 20 let kuřákem a kouřím asi 20 cig./den.Chtěl jsem se zeptat na váš názor ohledně této náhražky kouření.Již jsem si el.cigaretu objednal a chci se pokusit odstranit alespoň inhalaci škodlivin z hoření.Objednal jsem si i náplně střední intenzita 11mg.Vím,že se nikotinu nezbavím,protože moje všechny pokusy o přestání kouření byli neuspěšné,ale alespoň tak bych chtěl začít s odvykáním a omezováním okolí kouřem!Děkuji za odpověď.

14.01.2008 22:00 | Sambi

Dobrý den. Je od Vás velmi ohleduplné a uvědomělé, že jako kuřák myslíte i na své okolí. Elektronická cigareta je variantou bezdýmého přijímání nikotinu bez inhalace a vydechování škodlivých zplodin hoření. Výrobci ji označují také jako možnost pro odvykání kouření. Teoreticky se jedná, stejně jako u náhradní nikotinové terapie (náplasti, žvýkačky apod.), o užívání postupně se snižujících dávek nikotinu. Pro porovnání účinnosti nikotinových náhražek s e-cigaretou popř. dalšími přípravky na léčbu nikotinové závislosti (Zyban, Champix) na odvykání kouření zatím chybějí studie. Hezký den.

16.01.2008 14:34 | MUDr. Kamila Zvolská

Zdravim
Chci se zeptat,jestli už máte někdo zkušenosti s Elektronickou cigaretou? Známej si jí přivezl z Německa, je to tam úplná novinka.Zkusila jsem si jí a chuťově mě velmi chutnala, přičemž prý kuřák vlastně inhaluje jen páru a nikotin, bez dehtu a ostatních škodlivých látek…Tak vážně přemýšlím,že si jí taky pořídím. Pracuju v nekuřáckém prostředí a e-cigareta se prý dá bez problémů kouřit kdekoli,protože nevydává typický kouř a zápach. Máte s ní někdo nějaké zkušenosti?

09.07.2007 08:49 | Smoker

Ať jsou výhody elektronické cigarety jakékoli, základní věc zůstává: pořád se jedná o užívání drogy. Je od Vás ale hezké, že berete ohled na ostatní v nekuřáckém prostředí.

10.07.2007 22:13 | MUDr. Kamila Zvolská

Zobrazit všechny dotazy a odpovědi