Diskuzní fórum – zvladam-to – Odvykání kouření

0
Rate this post

Ahojky,musím se pochlubit že je to už 14dní co nekouřím a stále je vše v pořádku.Champix je geniální lék. Chut je ale zvládám to stále v pohodě.Doufám že to tak pujde dál.Ozvěte se všichni jak to zvládáte Vy.Jitko,Květinko,Blanko,Kytlinko……….

26.09.2007 19:51 | Alča

Ahojka,
dneska je to přesně měsíc, co nekouřím. Přestala jsem ze dne na den a za pomoci inhalátoru. Jsem moc ráda, že se držím a chuť na cigaretu už nemám. Držím palce všem, aby jim to také vyšlo. Dana

27.09.2007 07:23 | někdo neznámý

ahoj alčo, tak dnes jsem si jela champix vyzvednout ale bohužel je prý na objednávku ,tak musím čekat až do pondělí od uterý začnu ale nevím jestli mě to zabere abych byla 8.10. bez cigára (operace) poradí mě někdo?

27.09.2007 13:56 | blanka

Ahoj Blanko, já jsem si taky obstarala Champix a 4.srpna jsem si vzala první tabletu, ale zároveň jsem ten den přestala kouřit, protože se mi udělalo špatně, a tak jsem si řekla, že to zkusím zvládnout vůlí, než začne Champix účinkovat. První týden jsem si lepila náplasti, pak jsem to zkusila bez nich a pak i bez Champixu. Kouřila jsem víc než 30 let, byla jsem fakt závislá a tohle je můj první pokus a doufám, že poslední. Uvidíš, že to zvládneš, neboj se přestat, možná sama sebe překvapíš. Všem vám držím palce!

27.09.2007 17:52 | Jiřina

Ahojda 🙂
Jsem 12-tý den úplně bez cigarety a to celkem bez problémů, ale je mi jasné, že jen díky Champixu.Ta chuť prostě není, žádný kuřák na blízku zaplať pán Bůh taky ne, takže to zatím vypadá slibně.Jen z toho nejsem tak nadšená jako ostatní. Už jsem vypozorovala, že ráno vstanu, najím se a jsem v pohodě, než si vezmu Champix….pak na mě sedne takovej útlum……nechce se mi nic dělat, cca 14 dní se nemůžu dostat k žehlení, binec nebere konce ale taky se ke všemu musím hrozně přemlouvat. Pořád bych spala. Nevím, jestli to jsou deprese, ale občas to na mě sedne, nejradši bych nebyla a celej svět mě štve. Myslela jsem, že to bylo jen ze začátku, ale ne. Taky mám za ten měsíc 5 kg na hoře, což mě dodělává ještě víc. Začínám se těšit, až Champix vysadím, protože tohle prostě nejsem já. Takže tolik “Život bez cigarety ….č.4” Zatím ahojda, kytlinka

28.09.2007 10:43 | kytlinka

Ahoj Kytlinko, nekouřím osm týdnů. Champix jsem přestala brát po druhém balení, protože mně bylo pořád divně, byla jsem unavená, ospalá a bez energie. Bohužel, žádné zlepšení se nekonalo. Pořád nekouřím, nedělá mně to už problémy, ale žádná euforie se nekoná. Jsem věčně unavená, ospalá, bez energie, v puse mám pořád pachuť, jsem smutná. Nejsem to já, jaká jsem byla dřív a není to tak skvělé, jak to pociťuje většina ostatních. Chtěla bych zpátky svůj normální život, ale kouřit už fakt nechci.

28.09.2007 15:46 | Jiřina

Dobrý den. 8 týdnů bez cigarety je skvělý výkon, ale je to ještě příliš brzy na to, aby odezněly všechny nepříjemné psychické a fyzické pocity způsobené odvykáním kouřením. Všichni tady jste dokázali ohromnou věc: přestat kouřit a poprat se se svou závislostí! Zkuste si to v těchto chvílích útlumu a špatné nálady opakovat, vyzdvyhávejte ta pozitiva nekuřáctví (věřím, že jich je spousta, jen si je v průběhu dne už tolik neuvědomujete a nekoná se tedy ta euforie). Každé ráno se pochvalte – tisíce lidí Vám závidí, že jste přestali kouřit. Champix nemusí ztlumit všechny nepříjemné příznaky (to je i Vaše zkušenost), ale většinu ano. S ním máte větší šanci, že úspěšně zvládnete krizové období odvykání (tj. průměrně 12 týdnů) a že budete nekuřákem i napořád. Věřím, že Vám bude brzy lépe. To, jak se vzájemně podporujet, je skvělé.

02.10.2007 13:58 | MUDr. K. Zvolská

Paní doktorko, děkuju za morální podporu. Někdy propadnu určité skepsi a trochu zapomínám, že ještě před třemi měsíci bylo nekouření nedostižným cílem. A asi jsem taky trochu netrpělivá a někdy mám strach, že ty nepříjemné pocity jsou příznakem nemoci a ne příznaky abstinence. Takže ještě jednou děkuju vám i všem ostatním spolubojovníkům za slova podpory a sounáležitosti a všem nám držím palce. A úplně nejvíc Zdence!

02.10.2007 16:55 | Jiřina

Zobrazit všechny příspěvky