Diskuzní fórum – zavislak-kapitola-2 – Odvykání kouření

0
Rate this post

Ahojky, tak dnešní ráno proběhlo úplně jinak, než jsem byla zvyklá, první totiž bylo – zapálit si cigárko, pak teprve očista těla. Dneska byla první koupelna, pak vycházka s pejskem, kávička, no , ale k tomu poslední cigárko , co mi zbylo od večera. Tak nějak mi ho bylo líto vyhodit, tak jsem ho zneškodnila osobně. Nalepila jsem si první náplast.Vaření oběda, úklid, pečení cukroví, pár telefonátu s klienty, a ted jsem teprve skončila s veškerou prací a sedím u mého nejoblíbenějšího přístroje a pracovního nástroje – PC, k tomu už jen rozpustná kávička, úplně jiný hrneček, než ze kterého jsem byla zvyklá pít kávu ve spojení s cigaretkou, náplast stále drží a k tomu si ale ještě žvýkám Nicorette. Možná si myslíte, že je toho dost, těch odvykacích prostředků, ale já přátelé kouřila opravdu hodně, 2 krabičky denně nebyl problém, no fuj. Tak se všichni držte v tomto předvánočním čase, z vánoc ani snad obavu nemám, návštěvy k nám nijka moc nechodí,a když, tak to jsou samí nekuřáci naštěstí, do hospůdek zase nechodím já a alkohol nepiju vůbec žádný, takže bych to měla zvládat, no a stresu se budu snažit vyhýbat jak čert kříži, ale ještě používám přírodní tabletky Antistres, jsou fajn na klidnou duši. Tak zatím ahoj všem…………..jste tu všichni moc fajn.

15.12.2007 16:47 | někdo neznámý

Ahoj, držím palce, já jsem s cigaretama skončila 1. 12., měla jsem pár krizí, hlavně na přelomu 1. – 2. týdne, ze kterých jsem se vypsala na tomto fóru a našla jsem tu podporu, teď už je mi celkem dobře a mám ze sebe radost. Vím, že dlouho nebude vyhráno, ale upřímně, před těmi 2 týdny jsem si vůbec nevěřila, že bych se dostala tak daleko. Tak přeji hodně úspěchů a se zájmem si přečtu, jak se vyvíjí situace v dalších dnech.

15.12.2007 18:39 | HanaR

Vítej do světa odnaučovačů – jak již bylo řečeno žádná legrace. Já jsem kousínek před Hani přestala jsem ve 24.00 hodin 28 nebo 00.00hod 29.12. vyber si. Hele ještě teď si nedokážu bez cigarety představit zbytek života a defakto se ukecávám na další nekuřácký den. Ale držím se a jsem trošku nervní (podle rodinky děsná semetrika a nerv 1. kategorie) , jinak naprosto v pohodě. Nic a nikdo ti nepomůže (vyjma našeho fóra) jen ty sama tak prostě vydž Prťka vydrž!!!!!!!!!!!!!!

15.12.2007 20:33 | Markét

Ještě mám prosím ráda když napíšeš do podpisu nějaký jméno no to někdo neznámý jsem doooost háklivá. Třeba tam dej kočičku nebo myšičku ale mě se pro nějaký podpis prostě píše líp a hlavně pak víme komu odepisujeme pokud doplníš ještě další psaníčko – jinak piš piš piš ale pak se podepiš
Za mě díky moc

15.12.2007 20:55 | Markét

jejda, moc se omlouvám, samozřejmě jsem se zapoměla podepsat, jsem dnes byla nějak roztržitá, no to asi tím, že nedržím v ruce cigárko, je 22.12 h a měla jsem dnes jen jednu cigarteku, už to je pro mě śpěch, protože jestli dokážu spadnou ze 40 kousků denně na 0, tak i když samochvála smrdí, tak se pochválím. Květinka. /už jsem sem několikrát psala, tento pokus bude pevně věřím úspěšný, a to i díky Vám všem/

15.12.2007 22:14 | KVĚTINKA

To je super, že ses rozhodla a určitě definitivně!! Já jsem dneska začal neuvěřitelný 4.týden novýho života. Počítej s tím, že to občas bude hustý. Někdy první týden jsem se i přes náplast začal třást, jak mě potom Miloš vtipně uklidňoval, že to možná nebyl absťák ale jenom infarkt..:o))) Teda chuť na cígo mám často, ale to mám i na alkohol a taky nepiju, když se pořád někam jezdí autem a na mladou milenku, ale na to už jsem zase děsně pohodlnej, tak se hodím do klidu a napíšu do fóra a je to. Hlavně nekouřím a jsem si jist, že už nikdy nebudu, je to moje volba. Všem tady děkuju, že mě udrželi těch prvních 10 dní – to fakt bylo blbý.

15.12.2007 21:20 | Honza

Ahoj Honzí – tak jsem si musela přečíst tvůj přispěvek ještě jednou a docela mě pobavil, ty že už by jsi nezvládl mladou milenku? Teď když jsi přestal kouřit? Já mám pocit že mám o půlku energie víc, než když jsem kouřila. Ale vážně teď si nedělám legraci, je mi tak nějak dobře na duši a to od toho 21 dne nekouření mě to zatím drží a vážně mám pocit, že je mi tak nějak lépe. Musím se pochlubit, dneska jsem byla pít a jsem i trošičku přiopilá a chuť na cígo žádná. Hurá!!!!

15.12.2007 22:06 | yveta

Hani R. – čtu že už je ti líp. Jsem ráda i za tebe, protože mi tě fakt bylo líto jak jsi trpěla, ale zase jsi to všechno podle pravdy popsala a vypsala jsi se ze svých pocitů a to hodně pomáhá to já znám. Tak se drž a vydrž. Zatím ahoj

15.12.2007 22:10 | yveta

Ahoj – vítám tě do fóra nekuřáků, tady ti bude dobře. Ale opravdu souhlasím s Markét příště se podepiš. Asi jsi zapomněla. Piš nám svoje pocity prostě všechno, tady se navzájem podržíme.

15.12.2007 22:08 | yveta

Hele Yvet, asi bych ji zvládnul ale je s tím spojeno mnoho komplikací, lhaní a konspirací, že si to radši odpustím….ale známe to, nikdy neříkám nikdy. Jinak s tím zdravím máš pravdu, mě překvapilo že ranní (spíš dopolední někdy celodenní) kašel zmizel po pár dnech, fyzický testy (kolo, běh apod.) nechám až na jaro.

15.12.2007 23:23 | Honza

Kromě peněz, zdraví, apod. oceňuju další výhody: mám navíc jednu volnou kapsu, v níž jsem neustále cigára nosil a mám o jednu starost míň – jestli jich mám dost, aby nedošly zrovna ve chvíli kdy je nebude kde sehnat….všichni to znáte – byli jsme prostě OTROCI a to skončilo a musíme si říkat že navždycky, jasný ??? no tak !!!

15.12.2007 23:35 | Honza

Hele Honzo, tos napsal velice dobře. Jak jsem už tady psala dřív hlavně aby mi cigára nedošly a koukla jsem do krabičky bylo jich tam 6 a hned jsem musela koupit další aby mi nechyběly a ony kolikrát nechyběly, protože jsem zase tolik zrovna nekouřila no hrůza. Jak píšeš normální OTROCI tý smradlavky. Chutnala ale už dost.

16.12.2007 13:17 | yveta

no ty toho nakecas hansi :- ))
ale sedi to – volna kapsa, netreba zatezovat hlavu tim, jestli si muzu kde zapalit a vubec -je o x starosti mene…

16.12.2007 19:43 | milos

Zobrazit všechny příspěvky