Diskuzní fórum – vsem-vam-drzem-palce – Odvykání kouření

0
Rate this post

Milí kuřáci, je mi vás líto, já ten ¨problém nemám, ale manžel kouřil od svých 20 let až do letošního září asi 20 cigaret denně, kdyý bylo něco mimořádného – oslava, hospoda a tak růrně podobně tak to vyhulil i 40. Včervnu se mu udělala malá ranka na palci u nohy a už to jelo.Dostavila se gangréna, napřed mu amputovali palec, pak postupně všechny prsty, nakonec celé chodidlo, moje letošní léto bylo ve znamení návštěvy nemocnice, noha se mu nehojila – měl typickou kuřáckou chorobu – ucpávání cév, no a před 14 dny mu nohu amputovali ve stehně a teď leží v nemocnici a už si nezajde zakouřit ven na chodník protože nemá na čem… A nekouří a jde to, že… Absťáky potlačuje pohledem na pahýl nohy. Je mu 50 let a má to celé na h… Držte se: Pavla.

15.10.2007 04:52 | Pavla Korunaková

Manželovi i Vám hodně sil. Kdyby ho trápily abstinenčí příznaky i po návratu z nemocnice, nikotinová žvýkačka by to měla zmírnit a zahnat eventuální touhu zase si někdy zapálit, i když věřím, že teď na to nemá ani pomyšlení.

15.10.2007 13:54 | MUDr. K. Zvolská

Jste moc hodná, že přes tu Vaši bolest se nám svěříte, tím pomůžete mnoha lidem, aby se na ten jed vykašlali. Hodně štěstí a už jen dobré věci Vám přeje Jitka

15.10.2007 19:36 | někdo neznámý

Milá Pavlo,dělám již 9 let jako zdravotní sestra na oddělní kde amputace prstů,částí nohou až celých nohou je na denním pořádku a můžu vám říct že tím že někdo nemá část svého těla či celou nohu nakončí svět ale vůbec ne. Jen je 100% důležité aby Váš manžel chtěl a VĚŘIL. A vězte že pouze cigeretami si svou nemoc nezpoůsobil,nejen kuřáci přicházejí o končetiny. Pokud byste potřebovala nějakou pomoc byt jen pomocí řídků ráda vám pomůžu. Můžete napsat i na mejl. [email protected] Opravdu Vám ráda pomůžu či vás podpořím.Alena DRŽTE SE!!!!!!!!!!!!!!!! Svět nekončí!!!!!!

16.10.2007 18:45 | Alena

Děkuji vám všem,kteří jste reagovali na můj příspěvek.Jste moc hodní, držím vám palečky, ať se vám v nekouření daří, no a toho mého beznožku pustí asi teď v pátek domů, noha se mu naštěstí rychle zahojila( tedy ten zbytek) no a místo do trafiky te’d bude jezdit na vozíčku na rehabilitace a vyměřovat míry na protézu. No čeká nás zcela nový život…
Díky Pavla.

16.10.2007 20:26 | Pavla K.

Hodně štěstí Pavlo, vám oběma :o)

17.10.2007 17:13 | někdo neznámý

Zobrazit všechny příspěvky