Diskuzní fórum – uz-nekourim – Odvykání kouření

0
Rate this post

Ahoj, na diskusi se už o tom psalo, taky jsem siho běžela koupit, když přišly chute na cigaro:). Já jsem ale mnohem větší závislák – kouřila jsem krabičku denně, takže odvykám s Champixem. Jde to dobře, ale někdy, když jsem ve společnosti kuřáků, tak mám docela velkou chuť. Paipo tohle vážně docela dobře řeší. Ale mě by stejně asi samotné Paipo nepomohlo, vážně jsem kouřila dost a odvykat mi nikdy nešlo. S champixem to zatím zvládám v pohodě. Teď mě čeká taková víkendová zkouška ohněm – budu celý víkend s velmi silným kuřákem… doufám, že mě champix a paipo nedá :))

02.11.2007 11:22 | Hanka

Nazdarek lidi.Psal sem tady uz jednou a chvalil sem tady tabletky champix.Píšu zase ………!!!!!!!!!!!!!!!! Tak teda přestal sem kourit po uzivani champixu hned druhy tyden jak to je dane v návodu.Potom sem si koupil druhou davku na 14 dni tu sem dopapal a treti sem si uz nekoupil je to tyden co existuju bez cigaret i bez prášku.Je to pohoda vsem doporucuju champix!!!!!!!!!!! Kouril sem 15 let krabicku denne.Nevim kdo ale nekdo tu psal ze je to drahy – prdlacky.Ja sem za tu 14-ti denni davku dal 890 Kč tzn necelich 1 800 kč za 4 tejdny.Ted mam v penezence tak 150 na tejden a v pohode stim vyjdu

15.06.2007 07:20 | TomášK

Moc Vám fandím. To, že jste přestal kouřit hned 2. týden, je skvělé, nicméně se vůbec nedá mluvit o tom, že jste ze své závislosti úspěšně vyléčen. Mezi vyléčené kuřáky totiž budete patřit až po roce nekouření! Tím, že jste bral Champix 14 dní, jste sice z nynějšího pohledu ušetřil, ale zbytečně jste se vystavil riziku, že do své závislosti zase spadnete. Těch doporučených 12 týdnů užívání totiž není výmysl bůhvíkoho, jak z pacientů vytáhnout co nejvíce peněz, ale výsledkem rozsáhlých studií, kde naprosto jasně vyšlo, že většina pacientů, kteří užívali Champix kratší dobu než oněch 12 týdnů, se v brzké době ke kouření opět vrátila. Tím samozřejmě neříkám, že jím budete i Vy. Spíš Vaši jistě dobře míněnou radu svým kolegům uvádím na pravou míru.

20.06.2007 21:22 | MUDr. K. Zvolská