Diskuzní fórum – taky-to-tak-mate – Odvykání kouření

0
Rate this post

Dnes jsem se rozhodla přestat…měla jsem z rozhodnutí radost a věřila si, jako nikdy před tím…ráno i dopoledne jsem byla v pohodě, odpoledne nic moc a cestou z práce motání a bušení v hlavě, celková slabost, divné návaly…předestírám, že jsem silný kuřák ( cca 5 let 20 denně)..pomůžou v této nepříjemné fázi náhražky ve formě žvýkaček, náplastí apod?? přiběhla jsem domů a vdechla 2 za sebou a bylo mi dobře :o(( prosím o vaše poznatky prvních dnů..děkuji předem všem..

03.12.2007 20:05 | Katka Ahoj Katko, jsem rád že ses rozhodla rozšířit naše řady. Řeknu ti to co tady je, žádný novinky..btw 5 let 20 to skoro nic není, máš lepší startovní pozici než většina, mnozí kouří déle(já asi 6 let ale krabku denně zas ne)

Žvýkačky a náplasti ano. Náplast je dlouhodobá, žvýkačka je když tě to najednou přepadne. Potom je tady ještě inhalátor – ten je jako žvejka lae vydrží déle a lépe to supluje pocitu něčeho v ruce. Nenikotinovou a velmi účinnou léčbou je Champix, ten je na předpis a něco stojí. Nějak blokuje receptory na nikotin nebo něco takovýho…potom si přečti tady nějaký porady, mně nejvíc pomohla ta o tom velkém množství vody. Každopádně nic ti vzpomínku na kouření zázračně nevymaže:0)

03.12.2007 20:20 | Pejsek

Tak vítej v klubu silných lidí a jediná náhražka která mi pomáhá je myslet na něco jinýho a zaměstnat ruce taky něčím jiným. Držím se 5.den a ten byl doooooooooost dobrý. Připadám si jak nevybuchlá mina. Ale věřím si. Tobě poradím vydrž prťka vydrž!!!!!!!!!! Náhražky nevím dnes jsem si dla žvejku nikorettku a bylo mi dooost šoufl takže jen jestli třeba musím jen kousíček? Hele sluníčko vydrž a buť s námi hezky v kontaktu aby jsi viděla pokroky jednotlivců. Já byla už dnes na obídku v kuřácké restauraci, pohádala jsem se s manželem a vydržela. Tak se čiň! Zítra by mi mělo přijít e-cígo tak Vám všem dám vědět jak to fachá. Tak sluníčko drž se a nehul.!!!

03.12.2007 20:55 | Markét

Ahoj Katko, jedno je jasný – nejdřív musíš sama chtít, ne to jen zkusit, ale být naprosto pevně rozhodnutá s tím seknout, pak máš šanci. Když jsi srab jako já, použij náplast, možná žvýkačky a prostě nekuř. Já jsem kouřil 30 let 10 až 30 denně, týden s náplastí, teď jsem bez, ale je to hustý…..MUSIM TO VYDRŽET, jinou cestu prostě nepřipouštím a hotovo. To je moje rada.
Markét, jaks to zvládla dneska s holkama ?

03.12.2007 21:18 | Honza

S holkama se scházíme v jedné hospůdce na sirény (první středu v měsíci) takže dnes jen obídek s kolegáčkama ale zkouška ohněm bude až ve středu. Takže držte mi všichni palce. Doufám že mi dorazí můj vánoční dáreček v podobě e-cíga. Dík jinak za optání a budu se snažit už kvůli Vám všem.

03.12.2007 21:40 | Markét

K tomu co napsal pejsek a Markéta není co dodat,je to i můj názor,ale hlavně jsi mladá,nezhuntovaná dlouholetým kouřením,budeš chtít mít určitě rodinu,tak doopravdy vydrž,používej všechny pomůcky,a nekuř.Držím palce

04.12.2007 06:42 | Pepe

Zobrazit všechny příspěvky