Diskuzní fórum – tak-ja-nevim – Odvykání kouření

0
Rate this post

Kouřím od 10-i let, je to hrozný! Už mi nestačí na den 3 krabičky, to je cca 150 Kč. Kde jsou ty časy, kdy jsem si vypaloval zobák drahými cigárky! Teď smažím Blue Moony, nic levnějšího, co by se dalo kouřit, snad už ani není. Moc rád bych s tím přestal, ale narazil jsem na jednu moc zajímavou věc, která mi nedá spát.Kdybych byl závislý na heroinu, nebo na něčem jiném co se aplikuje do žíly, tak by mi dávali stříkačky zadarmo, denně bych musel sehnat ( nakrást, nebo vykur..t )1200 až 2500 Kč na dávku a stát by z té sumy měl h…o! Kdybych šel dobrovolně na detox, tak bych nedal ani kačku, ještě by mi snad šel plat! Pokud ale jsem závislý na nikotinu, tak stát má z každé krabičky tlustý peníz, snad právě proto si musím léčbu platit! ( V lékárně mi bylo řečeno, že jeden měsíc léčby Champixem-snad jsem slyšel ten název správně-stojí asi 1000 Kč. Jo a je to prý jen na předpis. ) Tak nevím ….. ? Že by si stát ( přes všechny alibistické nálepky o škodlivosti kouření ) nechtěl zadarmo zaříznout dojnou krávu? Jo a prý existuje nějaký nový preparát, Varenicline, který tady ještě není, nevíte o tom někdo něco bližšího?

Tak ahojda! Honza

15.12.2007 20:17 | Jenda Nikotýn

Hele koukej s tím hulením seknout prokud prokouříš 105,-za den tak tě ta 1000,-Kč za měsíc nevytrhne sorry ale pořád ušetříš a do budoucna určitě ještě víc. Takže koukej prostě s tím seknout – rozhodnout se musíš sám – víš není to jen na tebe, ale do tohohle fóra už napsalo dost lidí co chtějí přestat, ale už se neozvali, takže já už těmhle řečem moc nevěřím víš.
Přestat můžeš chtít, ale nikdy ve skutečnosti nepřestaneš. Rádi tě podpoříme, ale přestaň a to co nejdříve a pak pišpiš a piš. Zatím, ale pro tebe toho moc udělat nemůžeme.

15.12.2007 20:52 | Markét

Nevím, asi to nezvládnu, dík za Tvůj čas. Honza.

15.12.2007 21:16 | někdo neznámý

Honzo, preparát o kterým píšeš je právě champix a pro tebe jestli opravdu chceš přestat, tak je to asi jediné co by ti pomohlo, je pravda, že někteří zde to zvládli s náplastěma a žvýkačkama, ale to je určitě těžší, a chce to obrovskou vůli, myslím že tvé úvahy o závislostech jsou celkem k ničemu, buď chceš přestat a zvolíš si pro tebe vhodnou metodu a začneš a nebo o tom budeš jenom tak přemýšlet a dál státu platit za cigára a ne málo. Při množství, které vykouříš tě k nekouření asi co nejdříve doženou zdravotní důvody a pak už ty filosofické úvahy budou k ničemu, tak začni radši dřív. Já jsem se právě nechtěla dočkat okamžiku až mi doktor řekne něco nepříznivého, tak jsem to zkusila a po 30ti letech kouření už 134 dní ani šluka. Čau Martina

15.12.2007 23:13 | někdo neznámý

Ahoj jmenovče, Martina ma 100pro pravdu, pindy o nějaký spravedlnosti léčení závisláků jsou k ničemu, osobně jsem rád, že jsem si přivodil “pouze” závislost na nikotinu a ne žádnou jinou a co jsem si uvařil to si taky musím sežrat a je jistý, že nikdo jiný to za mě nesežere. A navíc, jsem dost udiven, že Champix je na světě, že ho nechali projít tabákový mafie a ekonomický mafie, který na nás rejžovali neskutečný prachy a za ty prachy ho klidně mohli nechat zamést pod stůl….jakýmkoliv mafiánským způsobem….

16.12.2007 00:03 | Honza

champix si platím sám, nejdřív sem si taky říkal, že to teda… a hnedka na to mi docvaklo, kolik prohulim při dvou krabkách denně… tak sem to přehodnotil. Ale prej je možný nechat si to dát na recept. Já to neřešil, prostě na jednou přišlo odhodlání, tak sem ho nechtěl nechat vyšumnět…

23.12.2007 13:40 | Milin

Jestli nechceš skončit co takhle vyzkoušet tu e-cigaretu? Bez dehtu, levnější provoz, jestli kouříš 3 krabičky denně tak pořízovací cena nebude problém…
Jinak to žalostnění nad státem je trošičku nanic, musím říct že se mi z těch asociálních řečí dělá šoufl. Skončit s heroinem a skončit s cigaretou je opravdu diametrálně odlišné.

16.12.2007 12:33 | Pejsek

Pejsku, kde se dá sehnat ta e-cigoška a co to vlastně je? Jo a MUDr Doucha říkal, že závislost na nikotýnu je horší, než závislost na heráku. (Co se týče absťáku :oD)

16.12.2007 18:44 | Honza Prosím tě jsi v pořadí na našem četu Honza 2. nebo se prosím podepisuj Jenda ať se nám to neplete.
Vše o e-cigaretě, ketrou já si pořídila se dozvíš na www.e-cigareta.cz. Snad tě to zaujme me to vyhovuje. 16.12.2007 19:09 | Markét

Ahoj Jendo i ostatní, co se zamýšlíte nad zlozvykem kouření. Přemýšlet o kouření jako o problému je první, dost podstatný krok. Ještě bych doporučil najít několik důvodů, které převáží nad tím “zbytečným” kouřením a jděte do toho!! Champix je opravdu výborný (sám jsem ho užíval), ale základ je přesvědčení, že s tím chceš praštit. Velmi doporučuji tyto stránky, kde uvidíte, že drobné krize, které přijdou na každého, se dají překonat. PS. Champix stojí na měsíc cca 2 x 960 Kč, tedy zhruba 2 000 Kč .

16.12.2007 20:12 | Miros

Zobrazit všechny příspěvky