Diskuzní fórum – prosim-o-radu – Odvykání kouření

0
Rate this post

Ahoj,nekouřím 3týdny.Mám náplasti.Vše fajn,až na to,že 1x denně si zapálím cigaretu.Je to pokaždé v jinou dobu.Co s tím mám dělat?Vím,že nechci kouřit,ale nemůžu si pomoct.Přece mě jedna cigareta nezlomí.Kouřila jsem 15let krabičku denně.Díky a mějte se fajn.

04.10.2007 09:09 | Anežka

právě že ta jedna cigereta tě zlomí pokud se rozhodneš přestat kouřit tak si musíš uvědomit že do konce života si nesmíš ani jednu zapálit, vím je to těžké já kouřil přes 40 ks denně a sekl jsem stím z minuty na minutu,už tomu odolávám rok sice ještě se žvíkačkama ,ale nekouřím. pokus se už ani jednu nezapálit . držím palce čágos

04.10.2007 11:39 | Míla

Anežko, ty jsi nepřestala kouřit, ty jsi jenom omezila kouření na jednu denně a zbytek potřeby doháníš nikotinem z náplastí. Pokud chceš přestat, musíš se nikotinu zbavit. Franta

04.10.2007 14:33 | Franta

Dobrý den. Podařilo se Vám výrazně zredukovat počet cigaret z 20 na jedinou. Bohužel i to je kouření a jakmile přestanete náplasti lepit, budete opět na začátku. To je bohužel zkušenost. Zkuste si znovu stanovit den D – pomáhá to psychicky, uděláte mezník a den předem vyhoďte všechny cigarety (samozřejmě pokud kouří někdo v rodině, bude to obtížnější). Pár tipů, jak se zbavit poslední cigarety: např. v onu dobu dělejte něco, při čem si zapálit nemůžete (vaření, jít do kina nebo jiného nekuřáckého prostředí) nebo si jednoduše pořiďte nikotinové žvýkačky, ty by měly chuť na cigaretu zahnat. Když to zvládnete jeden den úplně bez cigarety, ten druhý už bude lepší a za chvíli Vám to přijde jako samozřejmost.

12.10.2007 13:55 | MUDr. K. Zvolská

Kouřila jsem 30 let 20 cigaret denně. Už měsíc a půl užívám Champix a od 1.9. nekouřím. Nekupuji si cigarety, takže když je nemám, jsem v pohodě. ale příjde kamarádka nebo mi někdo nabídne a já neodolám.Pak je mi špatně, dva dny nekouřím a jak mi otrne a dostanu se k cigaretě mám chuť znovu. Jsem normální?

25.09.2007 21:32 | Bětka

Bětko už nekouřím měsíc / i když používám pastilky Nicorete/ ale již v omezené míře. Osobně si ale myslím, že mi nejvíce pomohli sportovní aktivity, které jsem provozoval / chůze, stacionární bicykl-doma/. A to nejsem žádný atlet, ale vždycky jsem potom několik hodin neměl chuť na cigaretu.Problémy mám hlavně v práci, protože tam sedím osm hodin za volantem.

26.09.2007 11:56 | někdo neznámý

Ahoj nevím jak jsi přesně na tom se svojí pevnou vůlí, ale kamarádka takto neodolala i přesto že ji bylo špatně tak si zapálila 2-3cigarety pak tak 5dní bez a tak dál po celou dobu užívání champixu. Bohužel si myslela že pevnou vůli ji nahradí champix, nenahradil a teď co přestala brát champx tak kouří stejně jako před tím a tvrdí že nepomohl pomohl by jí kdyby našla v sobě tu sílu a neodolala známému volání. Radím ti pokus se odolat a nezapálit si za týden dva ti to nepřijde divné věř tomu mě se to takto podařilo 3měsíce a 3týdny mám za sebou držím palce ať to překonáš

26.09.2007 21:29 | Jana

Dobrý den. Máte pravdu – bez vlastního rozhodnutí nepomohu ani sebelepší léky. Ovšem většina silných kuřáků, kteří mají pevnou vůli přestat, to bez léků prostě nezvládnou. Nesvědčí to nic o jejich neschopnosti či snad slabosti. Nikotinová závislost je silnější než oni, nedá se přemoct vůlí, proto je na místě ji léčit.

02.10.2007 14:04 | MUDr. K. Zvolská

Zobrazit všechny příspěvky