Diskuzní fórum – pro-market – Odvykání kouření

0
Rate this post

Neboj se, nezačnu. Ale mé druhé slabé já mě pořád přemlouvá a otravuje. Zaháním to čokoládou, lenošením…. Musím se pochlubit, dneska jsem si za ušetřené prašulky koupila poličku do koupelny. Za čas si ale budu muset koupit nový celý šatník, protože se do ničeho nevejdu.

23.01.2008 18:50 | Dandula

Ahoj Dandulo, včera jsi mě tak hezky povzbudila, dnes ti to oplatím: Vydrž! Zatím se nemám moc čím chlubit, mám za sebou třetí den, celkem bez problémů, ale to je teprve začátek, vím, že to nejhorší mě teprve čeká, ale ještě nikdy jsem nebyla tak odhodlaná jako teď, snad i díky tomuto fóru. Nejhorší jsou rána a ty moje dlouholeté zažité rituály (káva-cigáro-WC), které teď musím úplně zbourat. Takže kafe si vařím až v práci, kde se nekouří, a místo ní si dám vodu s citronem, oprášila jsem 5 Tibeťanů, které si dávám místo cigára no a to třetí z ranního trojboje, tak s tím se asi budu trápit dlouho, neboť s tím bojuji celý život a nekouřením se to ještě zhoršuje. No ale snad se i to srovná. Tak to jen pro informaci tvou i ostatních a taky abyste se zaradovali, že už máte ty krušné začátky za sebou. Drž se, i vy ostatní a já dám zase vědět, jak si v tomto boji vedu.

23.01.2008 19:49 | Jindra

Jindro ti jsi dobrá, že se ráno přinutíš cvičit (5 Tibeťanů myslíš tím jógu?), já těch ušetřených 10 minut proležím v pelechu. Vodu s citronem si ještě sladím a kafe taky až v práci. Vydrž to a uvidíš, že bude podstatně líp… mám dneska 2 měsíce ..:o)))

24.01.2008 10:46 | Honza

Honzo, není to ani tak moc jóga, spíš pár celkem jednoduchých cviků, pro nás starší dámy jako stvořených, abych se trochu rozhýbala a v mém případě nemyslela alespoň deset minut na cigára. A nutit se musím, ale o tom je prozatím celé mé snažení, že jo? Těším se, že se brzy dostaví radost, zatím si užívám vůně, a taky mám nějak víc času, trochu se bojím víkendu, ale budu bojovat. Dík za povzbuzení a gratuluji ke 2 měsícům (už abych je měla i já).

24.01.2008 11:02 | Jindra

Dandulko to je dobře,že se nemám bát – hele vem to tvé slabé já a hoď ho do popelnice no a čokoládu nahrď nějakým jiným papáním méňě kalorickým – já mňaminu nahradila chůzí vždy pro něco a co nejdál – místo do krámku za rohem se vypravuji do vzdálené Delvity a ne autem – výtah nahrazuji schodama a tak – hele pohyb též doplňí endorfiny dobré nálady stejně jako čokoláda – těch 10minut za raní cígo nahraď tím že vystoupíš o stanici dřív a doběhni pěšky pokud to není že ti autobus staví v Praze a pak v Brně no ale asi tak nějak a nebudeš muset hned měnit šatník i když vše špatné pro něco dobré – někdy výměna je docela paráda že?
Papa

24.01.2008 14:08 | Markét Jindro jóga je v podstatě soubor cvičení na protažení, dneska tomu říkají odborně strečing, pilátes atd…. jen se k tomu přidá trocha duchovního rozměru, čakry apod… je to fakt dobrý i proti kouření, proti stresu, pro lepší náladu …. chodím jednou týdně na kurs.
http://www.kairos.cz/5tibetanu.pdf 24.01.2008 14:21 | Honza

No vida, tak jsem si to proštudovala, a já jsem vlastně skoro jogínka, hm, člověk se pořád učí. A já si říkala, poté co se k tomu cvičení donutím, že mi to dělá nakonec docela dobře a tom vlastně jóga je, že jo? Ale nohu za krk už si asi nedám…..

24.01.2008 16:55 | Jindra

Ha,ha, zkoušel jsem tu nohu za krk, možná po delším tréninku bych tam levou dal …:o)))
Mě velmi potěšilo, že se při předklonu s nohama u sebe dotknu rukama země, ale některý cviky jsou fakt dost hustý…:o)

24.01.2008 20:15 | Honza

Ahoj, Marketo, prosím tě, opravdu ti to e-cígo dobře funguje ? Já jsem si ho také koupila a druhý den jsem ho vrátila, protože strašně málo dýmilo a prostě se chovalo jako vadné, teď mám strach jestli to není tak normální funkce a nelze neustále reklamovat, napiš prosím tvoji zkušenost, já samozřejmě nechci náplně s nikotinem , ale ráda bych si “zakouřila” u kafe. Jinak nekouřím od 3.8 a docela to zvládám, také se těším na setkání pod koněm, protože tenhle web mi strašně pomohl a hlavně lidi z diskuse. Všechny zdravím a vydržte, je pravda, že se cítím fyzicky podstatně líp než jako kuřák, poznáte taky. Martina

09.12.2007 19:46 | někdo neznámý

Je to jiný – není to ten stejnej dým, ale je to Ok. Mě se to líbí.
Nemám co dodat – asi se to ještě musím naučit líp používat a vychytat to ale prostě dobrý.

10.12.2007 17:34 | Markét ahoj 🙂 …….tady kytlinka……jsem četla, že jsi mě včera hledala……. nějak mám pocit, že k vám už nepatřím…….

ale čtu si pořád. Jsem z vých. Čech a sraz v Praze mi nehrozí, jinak můžu dávat jen rady z mého pohedu…..a o to taky asi každý nestojí……..Jinak díky moc za zájem, ty versus miloš jste super, jsem se smála, že jsem měla strach, že jsem vzbudila děti 🙂 pa

06.12.2007 23:57 | kytlinka

Co to jsou z divný pocity? Jestli nehulíš, tak k nám rozhodně patříš. Zajímavý jsou rady i problémy každýho z nás. Sraz nesraz, koukej psát všechno co děláš, jak gruntuješ na vánoce, pečeš a vůbec…:o)))

07.12.2007 07:09 | Honza

Tak promiň…………… 🙂
Večer mám sraz od základky, tak dám vědět, jak jsem to ustála 🙂 Hezký den, Honzikovi i všem ostatním!!!!

07.12.2007 07:46 | kytlinka

Moc se těšíme. Já mám dneska v práci kupodivu strašně práce. Naštěstí té, co mě baví – kreslení v AutoCadu (takový chytrý program pro dospěpé děti), ale je toho moc – na několik dní, musím začít. Tak večer….Hezký den a NEHULME !!!

07.12.2007 08:16 | Honza

Snad jsi potvůrko nezačla zase bafat? Jinak to že nemůžeš na srazík nás mrzí, ale to že by jsi mezi nás nepatřila to tedy nene. Hele broučku moc krásně jsi psala tak proč si k čertu myslíš že mezi nás nepatříš? A radičky potřebujeme mooooc a pozitivního človíčka taky mooooc. Takže broučku piš piš piš
Děkujeme

07.12.2007 09:19 | Markét

Broučku, já už bafat nezačnu!!!!…………..jen za chvíli budu potřebovat fórum pro anonymní alkoholiky……. 🙂

07.12.2007 09:34 | kytlinka

Tý jo ty jsi se místo nikotinu dala na alkohol? To jsi asi jediná z nás který chutná chlast bez cíga! Já už raději moc pít nechodím měla jsem z toho strach jak to ustojím, ale dobrý – hele my tě budeme tady tahat i z pití jen musíš psát z leva do prava a rovně až začneš mít bláboly tak to bude blbý zatím vypadáš OK ne?

07.12.2007 09:38 | Markét

To máš tak……..jsem milovník kávy a večer se uspávám stříčkem. A bylo mi jasný, že pokud přestanu s kouřením pít kafe i ten můj večerní stříček, pokaždý, když si pak někdy dám, budu ty chutě mít spojený s cigaretou. Takže jsem sice na kafi ubrala, ale nepřestala ho pít, takže mi to záhy nedělalo problém. To samé s tím stříčkem. A šlo to vydržet . Takže jo, chutná mi to 🙂

07.12.2007 09:56 | kytlinka

I já jsem rád, když se tu objevíš a přidáš nějakou momentku

07.12.2007 10:12 | martin bike

to me chutna porad!! a rano je obrovsky rozdil se probudit po deseti pivech s krabkou anebo po deseti pivech bez cigaret! to se i tesim do prace! :- ))

07.12.2007 10:48 | milos

Toť pravda litránek červenýho ve středu byl fakt ráno v poho jo má to co do sebe bumbat bez cigár!!!!!

07.12.2007 11:01 | Markét

No mě ten den po tom našem tanečním večeru přišel stejný, jako dřív, jen se mi líp dýchalo 🙂 Dneska budu na pitu, další akce v nedohlednu, tak nevím, kdy to zase vyzkouším, jestli je to lepší…… Ale můj manžel nekouří skoro tři roky a taky říká že má ty “poopiční” stavy horší teď, než když kouřil…..

07.12.2007 11:18 | kytlinka

Tak to u mě ne, když v o víkendu večer na nějaký akci požiju nějaký alkohol a nevykouřím svou klasickou krabičku, tak druhý den je mi víc jak o půlku lépe.

07.12.2007 12:56 | martin bike

Zobrazit všechny příspěvky