Diskuzní fórum – poradte-mi-prosim – Odvykání kouření

0

Nevím, jak dál, manžel slibuje už 11 let, že přestane kouřit, sice to už omezil, ale poslední dobou zase začal více kouřit. Je trochu nervák a má různé směny, tak tvrdí, že se tím uklidňuje. Má slabou vůli, tak bych mu chtěla nějak pomoct. Pomáhají nějaké žvýkačky nebo jsou lepší náplasti? Díky všem za radu

27.12.2007 08:51 | šája

Moje rada nad zlato, Šájo – po mě taky chtěli abych přestala, ale dokud jsem se nerozhodla sama nic to neřešilo. Ty mu můžeš koupit modré z nebe, ale dokud nebude chtít přestat tak to nepůjde. Jinak držím palce.

27.12.2007 09:17 | Markét

Šájo, jediná šance je, nějak ho směrovat, aby na to jakoby přišel sám. Pokud bude sám chtít, tak je napůl vyhráno….pak se musí zkusit, co mu bude stačit jako dočasná náhražka. Náplast nebo žvejka mu dodá nikotin-nebude mít hrozné absťáky, ale sám musí překonat ty zvyky-kouřit při čekání, u kafe, po jídle, u piva, z nudy, při stresu a tisíc dalších výmluv, které my všichni perfektně známe.
Mě osobně stačila náplast první týden, někomu jen pár žvýkaček, a ty nejzatvrzelejší kuřáci si nechali předepsat Champix…… to už je fuk….ale MUSÍ SE SÁM A NATVRDO ROZHODNOUT

27.12.2007 11:27 | Honza

já na tom byl podobně jako manžel – teda kouření 13 let – žena do mě furt hučela, taky k ničemu. Letos mě na podzim postrašilo srdce, tak jsem to vzdal (teď si říkám, co vlastně?) a nechal se dovlíknout do poradny na odvykání kouření (na výběr jsem měl to nebo manželskou). Tam mi to vysvětlili zleva zprava a dohodli jsme se na champixu. Ale souhlasím, že jestli on sám nebude chtít, nehne s ním nic.

27.12.2007 20:49 | Saša

Ahoj, co takhle zkusit dr.Dolgušina? Poslala jsem k němu i bratra, kouřil skoro dvě krabičky denně,a od té doby si nezapálil. Chce za to 1500Kč,ale zabere to. Sama s ním mám zkušenost a musím říct, že jsem žádný žvýkací náhražky nepotřebovala.

28.12.2007 10:51 | Katka

Zobrazit všechny příspěvky