Diskuzní fórum – poradite – Odvykání kouření

0

Dobrý den, přidám se ,dnes je to pět týdnů co nekouřím ,ale pořád musím mít něco v puse a kilečka jdou nahoru. Jaké máte s tím zkušenosti a poradíte co a jak? Já beru pastilky, žvýkačky mi nevyhovují.Zdena

28.02.2008 23:27 | Zdena

Zdeno,super,5 týdnů za tebou.Já nekouřím 3 měsíce a pořád s sebou nosím obyčejný bombony nebo žvýkačky bez nikotinu pro případ nouze a pomáhají též.S přibíráním problémy nemám ale lepší je něco přibrat než kouřit,zaměř se hlavně na to.Držím ti moc palce,cpi se pastilkama a nezačni kouřit.Ta závislost je děsně zrádná,14 dní třeba nic a pak přijde den blbec a ten prověří vůli.Ale je to čím dál lepší.Ahoj

29.02.2008 06:30 | Pepe

Já teda netloustnu, ale změnil trochu jsem životní styl: 2x týdně večeřím syrovou zeleninu, 3-4x týdně lehce sportuju (plavání, jóga, procházky) a chutě zaháním různými mentolovými žvýkačkami a bombony prý “bez cukru”, jinak jím normálně a nemám potřebu se přecpávat, v práci piju vodu z vodovodu a doma s curem a citronem (na litr půl citronu a 3lžičky), pivo v hospodě dám si v pohodě…:o))) Před tím jsem nic z toho nedělal (kromě piva), cítím se podstatně zdravější, jen jsem bez cigára doma trochu vznětlivější… možná mě jen žena štve že si klidně hulí (na balkoně) a já nemůžu.

29.02.2008 07:27 | Honza

Zdeni – ty kila šly nahoru každýmu. Je holt otázka kdo to nechá a kdo nee. Já po třech měsících nekouření řekla dost!! Začala jsem držet dietu – dělenou stravu- abych se dostala na svoje kila než jsem přestala, protože už mi nebyly ani jedny kalhoty a mám doma kazetu s kalanetikou tak si sem tam zacvičim. Chodím denně se psem tak jsem procházky prodloužila a jsem už na svých. Za tři týdny. Ještě to prodloužím do Velikonoc a potom se přihlásim na ty cvičící stoly. Nehubne se na nich, ale zpevní se ti postava. A to je asi tak všechno co tomu hodlám dát. Když to potom zase půjde nahoru tak to teda nevim.

29.02.2008 10:41 | yveta

ahojky, fakt je, že jsem se soustředila na to abych nekouřila a o něco víc jedla i když jím ve stejnou dobu jako dřív.Po jídle jsem se jako by dojídala cigárem ale ted místo 2housek sním 3.a začínám se nad sebou zamýšlet. Kouřit zatím nechci a to je důležité. No myslím že taď mám před sebou dva cíle, nekouřit a zhubnout, tak mi držte palce.Já taky odjíždím na chalupu tak se ozvu příští týden. Mějte se a vydržtee Zdena

29.02.2008 11:47 | zdena

Ahoj, já jsem váhu začala řešit po měsíci nekouření, kdy jsem si začala být jistější, že znovu nezačnu. Měsíc chodím do fitka, kila jsou stejná, takže přinejmenším nepřibírám a zjišťuji, že se mi zlepšuje fyzička. Taky si asi koupím v bazaru in-line brusle, kamarádka na nich jezdí párkrát týdně a loni na jaře shodila jenom tímhle deset kilo.

29.02.2008 13:14 | Marta

Ahoj všem. Jsem odhodlán v letošním roce praštit s kouřením. To, že příjdou abstinenční příznaky je celkem jasné, snad mi v tom pomohou i nějaké ty léky apod. Trávím ale hodně času za volantem, a nevím, jak si poradit s takovým tím charakteristickým pohybem kuřáka (mám skoro pocit, že už je to instinkt). Nechápu, co budu během jízdy dělat s rukama. A potom ještě jedna věc – již nyní mám nějaké to kilo navíc, a bojím se, že absence cigarety se projeví výrazně na váze.

03.01.2008 09:00 | René

Během jízdy drž hlavně volant, do ruky místo cigarety propisku. To mě se jednou podařilo, že jsem při jízdě vyhazaovala ven z okna vajgla, ale vítr mi ho vrátil zpět a to přímo pěkně za záda na moji bundu, asi po 5 minutách jsem zjistila, že mi je nějak teplo na zádecha já si pěkně doutnala 🙂 Od té doby jsem už v autě nikdy nekouřila.
Teď jsem teprve na druhém dni bez cigaretky / včera jen 1 ranní a pak už 0 /, a to jsem silný kuřák, dvě krabky za den nebyl problém. Tak neotálej, vyprdni se na celé kouření a pojď mezi nás bojovat.

03.01.2008 10:30 | Květinka HB 2.1.08

Hele brouku kouřit za volantem je stejný jako telefonovat – je to nebezpečný – no a pokud chceš přestat tak tady máš podporu až přestaneš – tak do tý doby přemýšlej co od života očekáváš jinak moderní je nekouřit zachvíli budeš mít problém kde si zapálit už i francouzi nekouří po hospodách a to je co říct – budeš diskriminován a platit státu pěkný prachy.

03.01.2008 13:38 | Markét dymit za volantem za kazdeho pocasi a za jakychkoli okolnosti, to bylo vzdy moje!!! hodne nekalorickych bonbonku jsem v aute vozil, dnes uz mi to tolik neprijde (no prijde, to se nezapomina – ale neni to nic neresitelneho).

vzpominam na kamose kamionaka, co pri cestach s pivem do ruska v davnych casech se snazil jezdit co nejrychleji, tomu pomahalo zrat za jizdy kila citronu rozkrojenych na pulky – ale to bylo spis proti spanku… KAMAZ potvrdi???

03.01.2008 14:15 | milos

Zobrazit všechny příspěvky