Diskuzní fórum – po-17-letech – Odvykání kouření

0
Rate this post

Ahojky všem tady na foru, je to dnes 17 let, co mi zemřel otec na rakovinu plic /byl silný kuřák/. Tak jsem si ráno řekla, že prostě dokouřím načatouu krabičku, což se stalo tak v 18 hodin a že už si prostě nezapálím. Jsem silný kuřák, někdy až….no hodně. Před těmi 17 lety byla otcova poslední slova vůči mě:” A nekuř, holka”.Tak že bych už měla konečně poslechnout. nevím, jak to zvládnu ze dne na den , jsem vyzbrojena Nicorette žvýkačkami, je to už můj asi 7 pojus, tak snad………….všem Vám tu držím palečky.Určitě se ozvu.

22.09.2007 20:26 | Květinka

Květinko a nechceš zkusit Champix?? Já jsem byla nechutný závislák a dnes je to desátý den co nekouřím.Fakt je super.

22.09.2007 20:31 | Alča

Z vlastní zkušenosti vím, že každý, kdo přestával stylem: “dokouřím krabičku a dost” nebo “dám si poslední a pak už nikdy”, to nedotáhl daleko. Když chceš přestat, musíš pro to bejt rozhodnutá hned, nezvratně a v tuhle chvíli. Žádný zejtra, po dokouření krabičky a podobně. Drž se.

23.09.2007 15:17 | Kaya Je to individualní. Já jsem se na tu poslední cigaretu chystala tři neděle dopředu. Měli jsme před sebou oslavu 50-tin v rodině a věděla jsem, že bych ji nezvládla bez cigarety. Čekala jsem až bude po oslavě a v neděli nastal den “D” :o). Poslední jsem dokouřila v neděli v cca 18 hodin večer a tím to pro mě byl impuls, že je konec..:o)) Někdo se na to prostě musí psychicky připravit..vyhecovat.Takže nesouhlasím s Kayou, že “každý”.Nemůžu říct, že mám vyhráno, ale rozhodně jsem to dotáhla zatím daleko..jsem skoro měsíc bez cigarety :o)

Myslím, že spousta kuřáků chce přestat, ale mají obavu že selžou, že to nedokážou, ale tak co? Vždyt máme tolik možností to zkusit znovu a znovu. Všem vám držím palce, at vám vyjde jakýkoliv pokus a děkuju, protože mě tyhle stránky, které tvoříte vy všichni, neuvěřitelně pomáhají se držet. Iveta

23.09.2007 17:47 | Iveta

Iveta: Měla jsem dodat, že každý, koho znám:) Jistě, že jsme každý odlišný a nelze paušalizovat. Můj partner výše uvedeným způsobem “přestával” často a vydržel to někdy týden, jindy měsíc, potom 2 měsíce.. ale skoncoval s tím až tehdy, kdy si nedal “poslední” cigaretu – tím myslím, že si nezápálil cigaretu s tím, že to je TA poslední:)

25.09.2007 18:52 | Kaya

Ahoj Kayo, můj přítel zase přestal díky náplastím. I když jsem si přečetla spoustu různých názorů na podpůrné prostředky (žvýkačky, náplasti a pod…),důležité je, že si vybral cestu, přesvědčil sám sebe, že tohle mu může pomoci a spolu s vůlí to dokázal. Překvapil mě názor našeho obvodního lékaře, který jedné mojí známé na otázku jestli ji doopravdy může něco takového pomoci při odvykání kouření řekl, že je jedno jestli bude nosit peníze do trafiky, nebo do lékárny .o)) Takže držím palce všem ahoj Iveta

25.09.2007 20:47 | někdo neznámý

Názor vašeho doktora mě pobavil, Iveto:) Lékařům klasické medicíny opravdu nevěřím – postupem času zjišťuju, že nemám pouze smůlu na “špatné” doktory, ale že je nejspíš smůlovatá celá situace v českém zdravotnictví. Náplasti považuju za dobrou cestu, jedné přítelkyni sice pomohly, ale psychický návyk byl tak silný, že si je předčasně přestala lepit, aby si MOHLA zapálit… Ještě že byl váš přítel odhodlanější.)

28.09.2007 18:00 | Kaya

Zobrazit všechny příspěvky