Diskuzní fórum – nekourim – Odvykání kouření

0
Rate this post

Zdravím všechny přispěvatele v tomto fóru. Dnes jsem načal druhé balení Champixu a jsem opravdu rád, že jsem s ním začal, jelikož je to něco přes týden, co jsem si nezapálil. Vím, že to není nijak dlouho, ale nikdy předtím jsem nevydržel víc než půl dne, a to ani když jsem byl nemocný.. Mám skoro 25 a kouřil jsem tak od 17, končil jsem zhruba s 15 cigaretama na den. Až mě samotného překvapilo, jak moc dobře to šlo, jsou sice chvíle, kdy bych si nejradši zapálil hned, ale už jsem úspěšně přečkal zkoušku ve škole, třídní sraz, kde jsem se docela opil a spoustu dalších setkání v restauracích, kterých teď přes svátky bylo opravdu hodně. Normálně bych na takovýchto setkáních vykouřil tak krabičku. A mezi mými kamarády kouří zhruba polovina lidí, ale i přesto mi nedělalo problémy s nimi sedět u jednoho stolu, ikdyž oni vesele plnili popelníky.. Výborný je i pocit, že jsem za tu krátkou dobu, co nekouřím, ušetřil cca. 400,- Kč (náklady na Champix nepočítám – kvůli tomu dobrému pocitu..;-) ), za které jsem si dnes koupil permanentku po posilovny (tu bych si koupil tak jako tak, ale takhle byla “zadarmo”). Jinak mě osobně neprovázejí žádné zažívací, ani jiné potíže, snad jen zvýšená touha po jídle, ale dá se to zvládat.. Krom firmy Pfizer má na mém nekouření stejný podíl i má přítelkyně, kvůli které jsem přestal, ale nebýt Champixu, tak bych to asi nedokázal a pořád bych kouřil někde “po tajnu”. Proto patří oběma velký dík. Vám všem přeji všechno nejlepší do roku 2008 a hlavně už nikdy nepropadnout tomu tabákovému zlu:-)

28.12.2007 00:07 | Peťulka

no hodnej kluk – doufam, ze si sve know-how nenechas pro sebe a poskytnes pritulku take potrebnym!? :- ))

28.12.2007 02:27 | milos Jo, jo, kvůli ženský se dá ledacos zmáknout (dokonale to popsal Dobeš v písni “Něco o lásce”) ale Champix je Champix. Včera holky na Champixu vypadaly v pohodě a my s Markét (nic nebereme) jsme si museli přiznat, že chuť je pořád, cígo by nám chutnalo a držíme se pouze silou vůle. Ale jak jsem minule psal, po měsíci nemůžu chtít zázraky a určitě se to zlepšuje.

Musíme ten batoh vytáhnout až na vrchol a teprve jsme vyrazili ze základního tábora….

28.12.2007 08:34 | Honza

Já to dělám taky kvůli ženský, furt se vofrňovala, že smrdím…(začínám mít tušení, že mohla mít pravdu). I když jsem na champixu a věřím tomu, hospodám se radši vyhýbám, přeci jenom, co kdyby……. Tak mám celkem čas, asi taky prubnu tu posilku (ať si ty změny beruška užije, ne?)

29.12.2007 10:53 | Kuba

Ahoj,chtěla jsem vám říct,že jsem přestala kouřit a to jen tak najednou.Ne že bych nad tím nikdy neuvažovala,ale nějak se mi do toho moc nechtělo.Ale moje spolupracovnice mě přemlouvala a já nakonec řekla,tak jo.Ona to vydržela asi den a já právě nekouřím týden.Je to pro mě úspěch.Okolo mě je spoustu kuřáků,kouřím od svých 15-ti let a to pravidelně,takže je to již 23let a to minimálně krabičku denně.Zatím to zvládám a nemám pocit,že bych měla nějaké velké chutě,ale co přijde dál to si nejsem jistá.Chtěla bych to zvládnout,dám vědět zase třeba za měsíc.A všem co to zkouší přestat držím palce.Určitě je to bomba když do toho nemusíme rvát penízky,nesmrdíme jako popelník a neomezuje nás to v navštívení jakéhokoliv místa.Tam kde se nekouřilo jsme nechodili.

27.06.2007 23:06 | Dáša

nekouřím téměř šestý měsíc, dokázala jsem to přesto, že je jen jediný člověk na pracovišti, který nekouří. Kouřila jsem více jak deset let skoro krabičku cigaret denně. Zkoušela jsem přestat dvakrát, poprvé bez pomoci, a bezúspěšně. Poté, co jsem se dočetla, že bez jakékoliv pomoci přestanou pouhá 2% lidí, a co jsem se dočetla o jistém léku, který pomáhá při odvykání, a který mi nakonec předepsal můj zubař, po té co jsem zašla za svou obvodní lékařkou (lék je pouze na předpis) …… a ta mi tento lék odmítla předepsat se slovy, že nic takového nepotřebuji. Takže lék je bupropion – obchodní název je ZYBAN nebo WELLBUTRIN – zyban je vedený jako lék proti kouření a wellbutrin jako antidepresiva, bohužel žijeme tam kde žijeme a ačkoliv je složení léků 100% totožný, tak na “lék proti kouření” pojištovna nepřispívá, za wellbutrin jsem doplácela necelých 300,- kč, jinak by to byly řádově tisícikoruny v případě zybanu. Možná je to vsugerování, že nekouřím díky wellbutrinu, ale jsem šťastná, že život se dá žít i bez cigaret!! hodně úspěchů!!

11.06.2007 13:56 | denča

Gratuluji Vám k úspěchu! Bupropion Vám nepochybně pomohl. Je pravda, co o tomto léku píšete, včetně hrazení pojišťovnou. Pouze doplňuji, že Wellbutrin mohou předepsat jen lékaři určitých specializací (neurolog, psychiatr, sexuolog).

20.06.2007 21:19 | MUDr. K. Zvolská

Zobrazit všechny příspěvky