Diskuzní fórum – marek – Odvykání kouření

0
Rate this post

Ahoj Marku, kolikátý den bereš champix a jak dlouho nekouříš? Já dnes osmý den nekouřím a zdá se mi že ta chuť je čím dál větší.Jinak absťáky žádný nemám jsem celkem v poho ale ta HROZNÁ CHUŤ to je příšerný.U mě je to veliký ůspěch tak dlouho jsem to nikdy nevydržela ještě mám na houby to ,že jsem doma na neschopence, tak mám pořád plnou hlavu hulební.Držím ti pěsti a bojujem dál ne?Nejsme žádný béčka.DRŽÍM PĚSTI VŠEM. zdraví Blanka

16.10.2007 13:41 | Blanka

No já jim champix 7. den, takže ještě kouřím, ale nejpozději v pátek končím z kouřením, pokud nějak dřív nezabere champix, to bych přestal dřív. No jak jsem již psal někde níže, můj osobní rekord je 3 týdny. Jinak doma nekouřit není pro mě největší problém, horší je práce, to bude horor, ale rozhodně to nevzdávám, už mám v tom utopených hodně peněz :o)

16.10.2007 14:45 | Marek

ahoj no já jsem přestala sama sedmý den ale jen proto ,že jsem šla na operaci . Žádný účinek champixu jsem nepociťovala na cigo jsem mela chuť pořád.Dnes odpoledne je to úplně v poho určitě to funguje.Potom ještě jedna rada ,já jak jsem začala jíst ty 1mg. tak mě bývalo dost špatně ale za chvíli to přešlo a teď mě zle nebývá. Tak držím pěsti. Zítra 10 dní bez kouře ty brďo to jsem dobrá doufám že mě to vydrží

16.10.2007 16:02 | Blanka

No já to uspiším, jelikož mám v krabce poslední cigaretu a novou krabičku kupovat nebudu, takže od zítřka na to najíždím. To je i doba, kterou v přibalovém létaku doporučujou, tj. 8. den.

16.10.2007 16:21 | Marek

Mimochodem jak dlouho kouříš?

16.10.2007 16:22 | Marek

Kouřila jsem asi 20 let krabku denně to je coBlanka

17.10.2007 16:41 | někdo neznámý Ahoj Marku, já to budu zkoušet hned po tobě 18.10., takže přeji úspěch nám oběma:-)Teď zkouším potencionální náhražku – neloupané buráky, docela se u toho dá zabavit.

Danča

16.10.2007 16:52 | někdo neznámý Ahoj, dobrej nápad, zítra ráno cestou do práce vynechám benzinku (kupuju, vlastně kupoval jsem tam cigarety) a stavím se do Tesca pro buráky :o)

Ale pozor buráky, vlastně všechny ořechy jsou tvořeny převážně z tuků, takže z toho by se mohlo i přibrat!

16.10.2007 17:07 | Marek :-)Jen pozor na Tesco na Národní, já tam byla včera ,,ve špičce,, a buráky jsem nenašla, ale jistě tam někde budou, spíš jsem neměla trpělivost na proplétání se davem…Jo, jo dík za upozornění, ale naštěstí jednou mojí prioritou je štíhlost – slovo dieta znám opravdu jen zpovzdálí, takže se i těším, že bych mohla přibrat.Tak pak nezapomeň napsat první nekuřácký prožitek – myslím jako po Champixu.

Hezký, nekuřácký den Danča

17.10.2007 09:18 | někdo neznámý Ahoj,Děkuji za tip, dám si pozor na Tesco na Národní, ale asi tam nepojedu, je to jen trošku zajížďka, asi 400 Km :o) Dám přednost našemu Tescu v Třinci :o)

Ale teď vážne, první den úplně v pohodě, jen kilo hroznů a 1/2 kila buráku padlo. Jinak úplně vpohodě. Ty začínáš zítra co?

17.10.2007 13:37 | Marek Ahoj Marku, hi, hi, tak to by byly sakra drahé buráky:-)))No já začínám dnes, nakoupila jsem různé mlsy a zatím to jde, akorát jsem taková rozcukaná, ale zatím ok…Chuť není, ale ten ZVYK, jsm celý den povětšinou v práci a chybí mi ten zvyk skáknout si ven na cigárko – to byl doslova rituál…Co ty?Náhražka vínem a burákama zatím stačí???

Danča

18.10.2007 10:45 | někdo neznámý

Ahoj Danči,
tak nahrážka vínem (alkoholickým), by se mi líbila, ale i hrozna jsou dobrá :o) Jinak zatím v pohodě, chuť na cigáro nemám, ale pořád si připadám, jako by mi něco chybělo. Pokud jsi chodila na cigárko ven, tak to nemáš ještě tak špatné jako já, který jsem kouřil přímo v kanceláři :o) Ono z minulého pokusu vím, že nejhorší je doba tak za 3 týdny, kdy pomine prvotní euforie z nekouření a začne se projevovat deprese, proč to vlastně děláš.

18.10.2007 11:49 | Marek Ahoj Marku, zatím je to stejný,začínám tomu věřit…Akorát to běhání mi chbí, no v kanclu bych teda kouřit nechtěla, to nevím ja bych provedla, to byh musela přestat chodit do práce:-)))Musela jsem odvolat oběd s kolegy protože tady v Praze jede spíše pivo nežli víno, a u oběda nikdy nechybí.Ale v jednou kuse něco piju + chroupu.Neeeee, tu depresi nechci:-(((Tu euforku, tu ano:-)))Tu já mívám silnou když se mi něco šikovného povede i když jde o maličkosti…

D.

18.10.2007 13:37 | někdo neznámý

Jelikož nejsem z Jižní moravy, tak i u nás se víno moc nenosí (u nás, jak u vás hlavně pivánko). U nás ve firmě je striktně zakazáno pití alkoholických nápojů v pracovní době, takže pivko u oběda nehrozí (maximálně birell). Nejvíce sem se bál , že mi bez cigarety přestane chutnat káva, ale naneštěstí se tak nestalo. Dokonce uvažuji o vyzkoušení nové nekuřácké kavárny :o)

18.10.2007 16:14 | Marek Ahoj po ránu,no, jo oi jsou to jistě startováky k cigaretě oba jak pivo, tak víno..:-)Tak to budeš odněkad z kraje Radegasta jestlipředpokládám správně, omlouvam se za nezlaost s Moravy, působila jsem spíše na jižní…No na pivo já se vydám opravdu s někým ,,schopným, aby mě ev. podržel a udělam si z toho hezkou akci, takovou výjimečnou, ale až po Novém roce…No jo, každá firma nabízí něco jného:-)))Kávu bych asi odložit nemohla, tak jsem si ji tradičně ráno dala a poprvý k ní nekouřila/což byl sice běs/, ale nacpala se k tomu termixem nebo co jsem to v lednici našla, ono to jídlo je asi nej..náhražka, akorát se budu muset rozloučit se štíhlost, asi, protože pojídám od té kávy něco do teď:-)Jo do nekuřáckám prostorů taky zajdu, tedy budu mít problém s kým:-)))Praha žije hlavně v Plzeńkách…tam se scházejí snad všichni…tak se zatím měj…

Danča

19.10.2007 11:00 | někdo neznámý

Ahoj,
máš pravdu jsem z kraje radegastu, ale radegast nemám rád :o) , nemusíš se omlouva, za neznalost Moravy, já taky krom Prahy, Čechy neznám , ale to sem nepatří. Pokud se jedná o práci, tak by asi opravdu nikdo se mnou na pivko do nekuřáckého baru nešel, ale v soukromém životě mě právě oklopujou samí nekuřáci, všichni mi přátelé (až na jednoho z práce) jsou nekuřáci. Možná právě ta situace, že jsem se mezi němi cítil jako čerá ovce mě donutila přestat. Ono jak jsme byli onehdy z kámošem služebně v Praze, tak jsme si všimli, že se u Vás kouří skoro všude (dokoce i přes obědy, což je u nás vyloučeno, to se nesmí kouřit téměř nikde) (v té době mi to vyhovovalo), to u nás se to začíná trochu měnit, začínají se otevírat nekuřácké bary, pizzerie atd. a zrovna v něch je nejvíc lidí, takže ono začíná být opravdu moderní nekouřit :o) Do nedávna se mohla přítelkyně rozloučit, že bychom navštivili “takový” podnik, ale teď to začnu vyhledávat.

19.10.2007 11:53 | Marek Ahoj Marku, tak nějak jsem už nestihla odepsat, teda napsala jsem toho dnes hodně, když teď nelítám ven na cigaretyl, ale muselo proběhout i něco pracovního:-)Ona ta naše Praha hodně zkresluje, začíná být nabušena novými podniky, kluby…,ale nekuřáckých prostorů se tu najde dost, jen to není na prví pohled znatelné…To je bezva, to bude mít přítelkyně radost, jistě to oceňuje…Jí sice nejsem zadaná tak úplně, ale jednoho kamaráda mama ten reaguje velmi dobře, přesto že kouří, už dokonce hlásil, že když bude omezí se u sebe doma když mi to bude vadit, sám od sebe,příjemné vědění…Tak ať se nám to zadaříHezká víkend

Danča…

19.10.2007 16:45 | někdo neznámý

Zobrazit všechny příspěvky