Diskuzní fórum – jak-to-umim-ja-kdyz-chci – Odvykání kouření

0
Rate this post

Umím přestat kouřit na silvestra, to znamená přestat kouřit už na silvestra a ne od půlnoci. Večer přijde chuť, je třeba si dát panáka nebo něco zobnout. Vyvarovat se kuřákům tento večer. Musí být motivace, třeba neúměrné zdražení. 25 prosince, nevím proč, je člověk v úplné pohodě a bez stresu. Od té doby přemýšlet, že chci přestat kouřit. Prvního to ňák vydržím, po opici,když chci.Druhýho ledna jdu do hospody na pivko, dám si trochu víc, nezapálím si!Pak jsem už OK. To jsou ty 3 až 4 dny u silnějších kuřáků.Nejhorší je, když si jednu zapálím za 4 měsíce, až taky 5 let. To se to snad člověk snaží dohonit, a kouří jako o závod. Vyhrál hec, blbost, životní osudy atd.Po pár letech to zkusím znovu, dle mého návodu, který opravdu funguje. Má jen jednu podmínku, člověk musí chtít.Zjištěná pozitiva, když přestanu kouřit:Do kopce na kole v pohodě. Něco ušetřím, ikdyž si stále budu myslet, že to prožeru. Po 14-ti dnech jiné vůně, jiné jaro ….Zjištěná negativaPo 2 až 3 měsících nekouření v noci náhodné silné křeče do nohou, 7 až 8 kilo navíc, někdy bolestivá hustá stolice.Jinak, když nekouřím, mi kouř nevadí, pouze přímý do obličeje, to je humus.

Nekouření mi vyhovovalo, všechno v pohodě. Přestal jsem, když jsem kouřil za 44Kč. Pak jsem kouřil jiné za 38,50, dneska už za 51,50. Přijde mi to dost. Za chvíli ceny jako v německu a platy jako v česku.

07.07.2007 23:25 | Petr

zdá se mi, že i aktivita chuti sexu poslábne.
Nepoužil jsem nikdy nic podpúrného proti přestat kouřit, nechci číst celé fórum, prosím poraďte. Můj návod mi funguje, ale po 4 nebo po 5-té mě to moc nebere, vzhledem k negativám. 3 roky jsem se na něj vyprd, ale aspoň cena mě dráždí. Chtěl bych to letos skusit, ale už naposled. Ne se pořád opakovat. Ale s někým, a ne sám! Chlapi jde to. Problém největší 3až4dny, tj nikotin , pak cca týden, pak cca 3týdny a pak je všechno OK. Nejhorší je hospoda a kamarádi

08.07.2007 00:11 | někdo neznámý Nazdárek,máš pravdu. Sice nejsem chlap, ale dávám ti za pravdu, že když se prostě pije s kamarády, tak je to katastrofa. 🙁 Teď jsem měla srázek s kamarády a kamarádkami. 3 dny poté, co jsem přestala kouřit. Byl to mazec – všichni kuřáci (a že jich tam byla přesila) mi nabízeli cigaretu. Dříve bych to i ocenila, ale to tak aktivní nebyli, že ano. :-)) Ale já odmítla a řekla, že prostě nekouřím a kouřit nebudu. Tak tam uzavírali sázky, že až se trošku napiju, tak kouřit budu. Nezapálila jsem si. Teď nekouřím 1 týden.Přestávám cca po třetí. Používám náplasti NiquitinCQ (není to žádná reklama, fakt pomáhají, aspoň mě ano). Zkoušela jsem před tím Niccorette, ale to krapet nevyšlo – i ty nejsilnější byly příliš slabé. 🙁 Ostatní tady používají champix, popř. elektronické cigarety. To už je na mě asi moc. Nechci do sebe ládovat přiliš velkou chemii, ale úplně jen tak bych to nezvládla. Také opravdu pomáhá, že na to nejsi sám. První 2 dny to bylo strašlivý. Měla jsem kamaráda na telefonu a když jsem měla hodně velkou chuť, tak jsem mu napsala a on mi to vymluvil. Napsal mi vždy přesně ty důvody, proč si nezapálit. Fakt super!:-)

Tak držím palce. Doufám, že do toho půjdeš se mnou.

12.07.2007 04:35 | Lenka