Diskuzní fórum – jak-prestat-kourit-ze-dne-na-den – Odvykání kouření

0
Rate this post

Je mi 46 let,kouřím 20 cigaret deně,ale chci přestat a nevím jak.Děkuji.

21.09.2007 13:50 | někdo neznámý

Ahojky. Myslím,že když si přečte celou tuto stránku a veškré příspěvky s bohatými zkušenostmi tak hned budeš mít pár tipů jak přestat.Hlavně tyto stránky mě drží a hrozně v mém rozhodnutí a snaze podporují.Jsou tu bezva lidičky. Každý člověk je individuum a zabírá na něj něco jiného ale tyto stránky bych řekla jsou z větší části o léku Champix.Sama ho třetí týden užívám a už 9 dní nekouřím.Samozřejmě že je to i o rozhodnutí a vůli ale řekla bych že tak na 70% to za mě Champix dělá “sám”. Uvidíš sám co se Ti bude nejvíc líbit. Můj manžel zase zvládl přestat na žvýkačkách nicorette a v poho a muj tatka to zvládl uplně sám. Způsobů je mnoho. Ale určitě stojí za to do toho jít. Tak se brzo ozvi jak ses rozhodl a jak to jde.Všichni Ti držíme palce.

21.09.2007 18:06 | Alča

Ahoj, kouřila jsem deset let v průměru 30 cigaret denně. Až touha po miminku (zdravém!!!!) mě donutila skončit. Myslím, že jsem byla dost silný kuřák, ale odvykání nebylo tak hrozné jak mnozí píšou. První dva dny byly těžší, to přiznávám, ale pak už tě jen popohání tvá vůle. Nemám nic proti náplastem, žvýkačkám ….a podobným přípravkům proti kouření. Ale nejdůležitější je tvoje vůle. Není na tom nic tak hororového jak se tvrdí. Uvědom si, že většina článků je od prodejců žvýkaček, náplastí…..a pod. A těm nejde o tvoje zdraví, ale o tvou peněženku. Moje rada je : dej si nějaký cíl nebo motivaci a jdi za tím. Když si budeš věřit tak to dokážeš i bez podpůrných přípravků. Ušetříš svou peněženku a navíc můžeš každému že jsi to zvládla úplně sama. Já jsem přišla na to, že závislot není ani tak na nikotinu jako spíš na situacích při kterých nejraději kouříš. Takže bud v klidu a jestli opravdu chceš přestat tak si věř a zvládneš to. Přeju hodně štěstí a kdyby jsi chtěla třeba podpořit nebo pokecat tak klidně můžeš. Ahoj Zuzka

23.09.2007 17:15 | Zuzka

Dobrý den. Přestat kouřit bez léků dokáže jen velmi málo kuřáků (jen asi 2-4 %). Vy jste ta šťastnější, která k nim patří. Bohužel většina kuřáků přestává kouřit opakovaně a neúspěšně a dostupné léky jsou pro ně skutečnou pomocí, bez které by to nezvládli. Nepochybně vlastní vůle má velmi významnou roli, bez ní ani ty nejlepší léky nefungují.

27.09.2007 13:33 | MUDr. K. Zvolská