Diskuzní fórum – jak-pomoct – Odvykání kouření

0
Rate this post

Přítel se snaží přestat kouřit. Je tomu rok, co do toho šel poprvé. Nejdřív postupně snižoval spotřebu cigaret, pak začal žvýkat. Nějakou dobu dokonce i vydržel, ale pak byly nějaké problémy v rodině, apod. a on zase začal. Chci aby přestal, ale on už nemá tu vůli. Kouří pořád, cca 5 cigaret denně (ale to nevím určitě, protože jsem zjistila že mi v tomhle lže). Pořád jen slibuje: “po dovolené”, “po novém roce”, apod.Jak mu můžu v tomhle pomoct? Prosím o radu.

26.11.2007 09:54 | Vendy

Jako abstinující kuřák můžu říct, že nemáš šanci mu pomoct. Tvá úloha nastane, až v případě, že se on sám rozhodne s tím praštit. Pak můžeš být dobrá podpora, ale rozhodnout se musí sám a dobrovolně. Hlavně žádné vyhrožování, vydirání a podobně, to by mohlo být hodně kontraproduktivní! Věř mi, taky jsem to všechno zažil a pomohlo mi, až jsem se rozhodl sám, bez nátlaku.
Marek

26.11.2007 10:09 | marecb

100 % souhlasím, pomoct se dá jen tomu, kdo o to stojí. To cigáro si do pusy strká sám a sám ho taky musí vyndat.

26.11.2007 10:39 | Honza ..KUK Vendy……myslím,že chlapi nade mnou mají recht…….čím více na něj budeš tlačit,tím více se bude bránit…….chce to volný průběh…opravdu to musí v hlavince sepnout jemu samotnému…….ale jistě můžeš použít pár lehkých náznaků…….při polibku naznač,že ti není po chuti líbat popelníček….a taky ať tě nehladí tou smradlavou rukou,kterou hulí……ááá třeba řekni,že nějaký známí od tebe s práce přestává s kouřením….Jarouš Nováků…a jak mu všichni v práci fandíte,že mu to jde dobře….:o)))))))))…ale připomínám…jen se zmiňovat!!!…nééé mu to otloukat o hlavu…. ;-)…prostě do něj jen ťukat……a až se rozhodne,stůj při něm a chápej,že to nebude mít lehké…….mít oporu v partnerovi je hodně důležité………když by se nechytl…můžeš časem přitvrdit….”…kamarádky tatínek umírá na rakovinu plic….prý dost trpí….a představ si,víš,že už nekouří???…” ..to je už trochu ironické,ale mohlo by to zabrat……zkus něco vyšpekulovat sama…já neznám tvého přítele,tááákže nevím,na co by mohl pozitivně reagovat….s čeho má strach…….držím ti moc palečky….není to jednoduché……můj přítel to se mnou vydržel 8 let,než se konečně dočkal toho,že nehulím……a to jsem při tom poslouchala každý den,jak páchnu,smrdím a že mě líbat nebude…!!!…má svatou trpělivost…;-)…tááákže…hóóódně trpělivosti i tobě Vendy…. …snad se to vyplatí…. 😉

…V..

26.11.2007 11:57 | Verulík