Diskuzní fórum – jak-jste-prestavali-s-champixem – Odvykání kouření

0
Rate this post

Už pátý den beru Champix, ale zatím kouřím úplně normálně. Lékař mě upozorňoval, abych jej “nepřekouřila”, ale já prostě ještě nedokážu přestat – mám pořád hroznou chuť jako vždycky. Kdy vám začal fungovat? A jaké to bylo? Jak jste to poznali? Díky za jakékoli zkušenosti, Champixu hodně věřím, ale chtěla bych vědět, jak přesně u vás došlo na den D. A co abstinenční příznaky? Opravdu žádné nebyly? A měli jste chuť na cigaretu?

08.10.2007 12:06 | Kordulka

Ahoj, opět se ukazuje, že někteří lékaři si ani nepřečtou příbalový leták, a pak ti povídá takové hlouposti, prostě teď normálně kuř, ono to přijde samo, nejvíce to pocítíš až od 10dne, já jsem přestala 15den a asi dva dny předem jsem kouřila tak 2-3 cig. denně a na víc jsem neměla chuť, champix nepřekouříš , cigarety ti nebudou vůbec chutnat a až sama přestaneš, tak nebudeš mít ten hroznej absťák, občas tě přepadne chuť, ale dá se to zvládnout. Prostě pátý den to zatím neřeš. Držím palce Martina

08.10.2007 13:56 | někdo neznámý

Ahoj, také přestávám kouřit s Champixem a je to přesně tak, jaké jsou zkušenosti většiny zde. Ne 8, ale 14 den “D”, do té doby jsem kouřil, sice méně, ale nijak jsem se neomezoval. Krize nenastala skoro žádná také díky podpoře na této stránce.
Mám jeden poznatek, který mi dost pomáhá. Snažte se myslet a jednat jako nekuřáci a ne jako abstinující kuřáci. Všem držím palce, protože přestat kouřit je osvobozující!

08.10.2007 19:29 | Miros

Díky moc za taková ujištění a podporu! Dneska sedmý den, už bych i řekla, že začínám poznávat učínky. Občas mi cigareta skoro vůbec nechután, stejně ji ale ze zevyku dokouřím, pak ale nemám vůbec chuť a pořád si říkám, že je přeci zbytečné kouřit, když mi to nesmakuje. ale za par hodin uz mam zase potrebu kourit – tyhle stavy taky prejdou? Nebudu mit uz vubec potrebu si zapalit? Ještě jednou díky moc za vaše odpovědi, davaji mi velikou nadeji, ze to taky s champixem zvladnu.

10.10.2007 09:11 | někdo neznámý Sedmý den? Už bys pomalu měla myslet na to, jaké to bude, až s tím praštíš. Na tento okamžik jsem se těšil a zároveň se ho obával. Osmý den jsem přestal. Bylo to celkem fajn až na jednu chybu. Koupil jsem si jednu krabičku do zálohy, kdyby přišla krize. Samozřejmě hned druhý den jsem ji otevřel a bylo to v pr….Na druhou stranu už teď vím, že opravdu nekouřit znamená nedat si ani čouda, jinak v tom lítáš zase. Jestli Tě přejdou chutě na cigaretu, to asi ne úplně, ale díky Champixu přestaneš žít z hodiny na hodinu, kdy se těšíš na další cigaretu. Je to opravdu rozdíl, protože jsem se pokoušel přestat i bez něj, ale to se zkrátka nedalo.Kořil jsem 20 let 3, 5, 10, 20 cigaret a tohoto nárůstu jsem se zalekl nejvíce. Kam až bych zašel? Teď již asi 3 týden nekouřím vůbec (vidíš, nepočítám dny, natož hodiny)

a je to celkem fajn. Nějak jsem to natáhl. Pokud budeě chtít, rád napíšu další zkušenosti. Hlavně se neboj, ale buď pevná!

10.10.2007 19:28 | Miros

Dobrý den. Je pravda, že první týden užívání Champixu kuřáci ještě nic podstatného necítí, účinek bývá patrný až od druhého týdne. To, že člověk začne lék užívat, je už vlastně zahájení pokusu přestat kouřit a měl by alespoň mlhavě tušit, kdy by měl nastat den D. Není žádná tragédie, pokud to nejde zrovna už ve druhém týdnu. Velmi často se to povede ve 3. a 4. týdnu užívání léku. I přes léčbu Champixem se můžou abstinenčí příznaky (hlavně v situacích, které byly v minulosti silně spjaty s cigaretou), měly by být ale výrazně zmírněné a odvykání usnadněnější, což je snad i Vaše zkušenost. Přeji všem hodně sil.

12.10.2007 14:29 | MUDr. K. Zvolská

Zobrazit všechny příspěvky