Diskuzní fórum – jak-bojuji – Odvykání kouření

0
Rate this post

Když jsem přestávala kouřit, nejvíce jsem se bála rána, že mě káva a cigareta budou chybět, a to se při odvykání opravdu stalo, že jsem se k tomu skutečně vracela a pak jsem měla náladu na nic, měla blízko k pláči a pod. tak jsem přestala pít kafe ale ráno se zaměstnám přípravou snídaně, a přiměřeně ke svému 54 letému životu si ráno i zacvičím, a věřte že jsem dnes i méně zadýchaná, a mám ze všeho radost, a to nebylo když jsem se vždy k cigaretě vrátila.Anejvíce mě dnes udělal radost syn, zarytý NEKUŘÁK, když mě řekl že tomu začíná věřit a obdivujemě že nekouřím, a to opravdu je velký důvod vydržet, zatím i díky champixu.a proto vám co jste se pustily do boje s tou nechutnou cigaretou přeji zdar. jsem na této stránce denně a dávejte o sobě vědět. Martine jak se držíš?

13.07.2007 09:25 | zdenka

Ahoj, u mě je to pořád stejny, už nekouřím 21 dní. A nechci machrovat ale už si na to ani nevzpomenu, champix beru pořád dál. A jak dlouho ty jsi bez cigaret?

13.07.2007 15:44 | Martin

Martine, zatím je to 10 dní, ale věřím že to tak půjde dál, je to lepší a lepší, co nekouřím tak mě začíná být lépe .mám velkou radost a už mě moje okolí chválí!!! děti mě v tom podporují a já je nechci zklamat. zatím ahoj a opět se ozvi jak pokračuješ.

14.07.2007 06:18 | zdenka

Dobrý den. Nekouřit jsem se vyloženě nepokoušel nikdy. A rad bych věděl, co pro to dělají lidé, co se o to pokouší, či co pro to dělali ti, co s kouřením definitivně přestali. Nestojím o tento zlozvyk, ale nikdy jsem se nedostal k tomu, že bych si to NE řekl.

13.07.2007 17:56 | Vítek No, tak si to NE řekni právě teď. :-)To nejvíc, co pro to, abychom nekouřili děláme je, že jsme právě tady. Myslím, že žádné odvykací pomůcky ti nepomůžou, když nebudeš 100 % rozhodnutý. Mě právě nejvíc drží to, že jsou tu lidé, kteří mi drží palce, jako je třeba Zdenka – začínaly jsme nekouřit nějak tak spolu. Je to prostě super, když máš někoho, kdo ti drží palce a kdo ti věří. A když ti někdo věří, tak uděláš vše proto, abys ho nezklamal. No, a o tom to je.Asi bys měl používat nějakou náhradní nikotinovou léčbu, pokud kouříš delší dobu a pravidelně. Já používám nikotinové náplasti. Zatím jsem nezaznamenala žádné nepříznivé účinky. Když si pročteš trošku tuhle diskusi, zjistíš, co všechno již vědci vymysleli a také to, jaká to má pozitiva a jaká negativa.

Tak lovu zdar. :-))

15.07.2007 06:03 | Lenka

du si zakurit bo zdechnu z toho jak to tady ctu dela se mi z toho apstak ale taky bych chtel nejak prestat kourit ale nemam na to asi vuli.

15.07.2007 22:13 | mara Tak to je nám líto, že jsi z nás dostal absťák.:-( A jak jsme to dokázali? To neva, až se rozhodneš, tak tam ta vůle bude, fakt. Když jsem zkoušela přestat naposledy, tak to bylo přesně takhle. Říkala jsem si: “To by bylo hezký, když bych nekouřila. Zbytečně za to utrácím, táhne to ze mě, prostě to není hezké. No, ale zas když si nekoupím cigarety, tak ty peníze dám za něco jiného a tak.” Až se sám na sebe fakt vytočíš, tak teprve pak to půjde. Víš, vrchol byl, když mi bylo zle (byla jsem nějak nastydlá nebo co) – pálilo mě v krku pokaždé, když jsem si zapálila a zvedal se mi žaludek. Každé ráno jsem vykašlávala – co, to víme všichni. Nerada bych, aby se někomu ze mě udělalo nevolno. 🙂 No, a i přesto jsem kouřila. Protože jsem měla absťák.

Tak v tu chvíli jsem se fakt hrozně moc naštvala a řekla si: “Je mi z toho tak zle, že se mi zvedá žaludek a chce se mi zvracet a ještě za to vydávám tolik peněz. Platím za to, aby mi bylo mizerně. A vůbec to, že existuje někdo nebo spíš něco, co ti diktuje, za co budeš utrácet peníze a co budeš dělat. Prostě ten fakt, že jsi na něčem opravdu závislej a nemůžeš bez toho žít. To je úplně hrozný!”

16.07.2007 02:05 | Lenka Ahoj jsem tady nový.Můžu říct, že kouření bylo mím koníčkem asi 18 let.Je mi 27 takže si jistě dokážete spočítat v kolikati jsem začínal.25 cigár denně k tomu tak 5-6 káviček a sem tam to pivínko s přáteli.Je to týden co úspěšně abstinuji a jde mi to i bez nějakých přípravků.Mám svou přítelkini a ta mne podporuje a už k vůli ní toho nechám.Mám za sebou spousty neůspěšných pokusů ale tentokrát jsem k tomu přidal

chuť přestat.

03.08.2007 19:08 | Petr Š.

Ahojky všichni,patřím mezy vás.Nekouřím od 11.8.2007,nepočítám to na dny.prostě jsem vymazala ze života rytuál kouření a víc se tím nezaobírám.Je to tak lepší.Neberu žádné náhražky.Někdy mi není dobře,nebo mám třes v těle,ale to jen chvíli,než si vzpomenu,že to mám z nekouření,tak mně to přejde.Pak mám dobrý pocit,že vítězím konečně nad nedobrým zlozvykem.A za druhé se mají cigarety zdražovat,což je pro mne další motivace.Když jsem chtěla internet,manžel řekl:cigarety nebo internet.Vyhrál internet.Musím pochválit mého manžela-3.10.mu bude 70let,do 65let kouřil 40cigaret denně.V DEN ,,D”KTERÝ SI URČIL položil cigarety a přestal,já to zjistila,až byl tak protivný,že nešlo s ním vúbec vyjít,pak mu napsala obvodní lékařka deprex jeden ráno a sklidnil se.Dnes mu to ani nepřijde,že nekouří.Teď máme konečně navoňaný byteček,já sedím u počítače ,,A JE NÁM HEJ”proto,stojí zato nekouřit,držím všem palečky.milada

17.08.2007 18:09 | někdo neznámý

Zobrazit všechny příspěvky