Diskuzní fórum – ahojky – Odvykání kouření

0
Rate this post

přeji krásný pondělní večer,mám malilinkaté výročí-10 dní.Jsem v poho mám náplasti a chroupám mrkvičku,i když krize byla.V sobotu jsem vyrazila na vínečko a musím říct ještě že tam byly tyčinky.chutě na cígu jsem měla šílený,tak jsem chytla tyčinku jako cigaretu a sůl jenom lítala:-)).Zjistila jsem že se dá ve společnosti dobře pobavit i bez cigárka -dost jsem se bála že to nezvládnu.Je mi jasný že je to začátek ale není kam spěchat,dokonce to vypadá že se ke mně v práci kolegyně přidá,nějak nechápe že mi to jde:-))takže ještě jednou díky že jste a pohodový začátek dalšího nekouřícího týdne.páá

10.12.2007 18:53 | Vjerka

Vjerko máš moje upřímné gratulace, kdo nezažil, nepochopí. Je opravdu nutné jásat nad každým dnem, každý den, který se povede je malý svátek. Proto se chlubte, mám z Vás i sebe radost.

10.12.2007 19:51 | Irena

dík Irčo za pochvalu,připadám si jak ve školce když jsem po sobě uklidila hračky,taky mě chválily:-))je to hezky a roztomilý,hned mě napadá:No není na tom světě krásně:-))) i když před chvílí se mi převrhla miska se sněhem na perníčky na zem a v kuchyni mám nasněžíno chytla jsem nerva a šla se sem uklidnit,teď je mi fajn,nadechnu a jdu to seškrabat, v tento moment si mi Irčo pomohla s nerváčkem,kdykoliv budeš potřebovat máš to u mně:-)) páá a díky

10.12.2007 19:59 | Vjerka jo, kdyz to bylo deset dnu, tak to jeste sranda rozhodne nebyla…

dnes mi volal jeden znamy jiz petilety abstinent, kdyz se to o me dozvedel. a neveri… :- )

10.12.2007 22:22 | milos

Hele Vjerko super, máš radost jako já, když jsem prvně zvládl hospodu. Dneska jsem ji zvládl napodruhé o poznání snáze. Koukal jsem, že už tam skoro nikdo nekouřil a připadal jsem si normální. Vždy napoprvý je to hustý, třeba první víkend na chalupě nešel vydržet, ale další už bude lepší. Je to tak, bude to pořád lepší a lepší a my jsme super pevná vůle a ten hnus na prostě nás nemá !!!

10.12.2007 22:45 | Honza

Všichni jste skvělí Ireno,Vjerko,Honzo,Miloši,Yveto,Markét,Martine………,krásně se s vámi odvyká,chut je stále nižší,je to paráda,prosím vydržte.Držím palce.

11.12.2007 06:01 | Pepe

Všechny zdravím, včera jsem měla takový fofr, že se dostavily jen asi dvě drobné choutky. Jako vždycky, když jsem něco dokončila a chvíli jsem spočinula.Trochu se děsím vánočního volna. Mějte se hezky, buďte hodní a nekuřte.

11.12.2007 06:34 | Jiřina

Vjerko – úžasné výročí – jsem pořád před tebou jen o 3dny a musím nás obě pochválit – jsme dobré – nojo všichni ostatní taky máme totiž dobrou vůli.
Tak jen tak dál všichni a papapa

11.12.2007 15:21 | Markét

Tak dnes jsem si zapálila.Od 1.9. nekouřím, ale od noci na to myslím (i když ne poprvé), že si dnes zapálím .Je to taková “blbá” výmluva, ale dvě kolegyně a rovněž i mé přítelkyně se stěhují do jiné budovy (i když u stejného zaměstnavatele),tak jsme šly dnes společně na oběd (a to za 7 let jsme nebyly nikdy).Neodolala jsem a zapálila si.Totiž ranní káva s cigárkem u nich bylo pravidlem.A od září bez toho cigárka.Je fakt, že jsem dnes vykouřila půlku cg. a nepřineslo mi to takové potěšení, jaké jsem od toho očekávala.Ale zároveň nemám ani špatné svědomí, jaké jsem očekávala, že přijde po těch 47 dnech nekouření.Beru to jako fakt, tak proč se tím trápit?Vy ostatní, držte se!!!

17.10.2007 14:17 | Janina

přestáváš poprvé, že děláš takové krávoviny? Za týden si “omluvíš” další úděsnou situaci a pojedeš v tom znovu.

17.10.2007 14:39 | někdo neznámý

Máš pravdu.Dnes to také vidím jinak.

18.10.2007 06:48 | Janina

Tak dnes je to měsíc.No jsem sama překvapená, že jsem to “zatím” dokázala a to bez jediné cg.Chuť mě někdy přepadne, ale snažím se v tu chvíli myslet něco jiného, něčím se zabavit. Dokonce bych řekla, že mě začíná kouř a cíga “smrdět”.Hlavně když si někdo zapálí a nechá ležet na popelníku.To mi tedy vadilo i když jsem kouřila.O víkend jsem byla v kině (po dlouhé době) a před ním postávali lidi a kouřili . Měla jsem fakt bezva pocit, že mě se to už netýká.Tak se mějte a držte se.

01.10.2007 09:49 | Janina

Po několikáté jsem to zkoušela,povedlo se mi to někdy na týden,jindy na 14 dní,ale opět v tom jedu.Vykouřím tak 10 cg,ale venku na zahrádce při grilování nebo nějaké oslavě,zvládnu klidně dvacet.Manžel přestal před rokem,já slíbila,že skončím,ale nějak mi to nejde.Chuť by byla,ale ta vůle….Není to kvůli vzrůstající ceně,ale prostě chci to dokázat kvůli sobě a také kvůli dcerám.Doma jsme nikdy nekouřili,ale jak říkám venku a také v práci s kolegyněma.Musím přestat najednou,takové to “jen u kafe” nebo “jen při oslavě” nebo “jen 3 denně”,to na mne nezabírá nebo jen krátce.
Tak přemýšlím, co si mám vymyslet za činnost,abych neměla absťák.Už jsem i zkoušela mít po ruce tyčinky,jako že mám cigaretu(to jsem praktikovala v práci a doma jsem zalévala kytičky apod.Ještě jsem nezkoušela žádné náplasti atd.protože vše je to v naší hlavě a chlap na tohle je prostě tvrdší a má pevnější vůli.Tak kdo a co mi radíte?

30.08.2007 09:13 | Janina

Zobrazit všechny příspěvky