Diskuzní fórum – 10-mesicu-bez-cigarety – Odvykání kouření

0
Rate this post

Ahojte všichni,před rokem jsem si pročítala podobné diskusní články a jen jsem tiše záviděla,těm,co psali,že mají již měsíc,dva uspěšně za sebou bez cigarety.Já kouřila pravidelně 14let a to i pří mých dvou těhotenstvích sice omezeně,ale s cigaretou.Poslední dva roky jsem chtěla přestat mnohokrát a taky jsem to třeba ztáhla na pět denně,později i na dvě denně,ale potom jsem to znovu rozkouřila na svých deset až patnáct denně.Musím říct,že jsem byla zařazena od svých kolegů,známých,kamarádů mezi věrnostního kuřáka,který nikdy nezklame a to i když jsem třeba byla nemocná.Dokonce i moje maminka mi nevěřila,že s tím definitivně seknu.30.září 2007 to bude rok,co již nekouřím.Strašně to rychle uteklo a ani mně se tomu nechce věřit,že tentokrát to byl uspěšný pokus.Musím ještě podotknout,že i můj manžel je silný kuřák,tak že i tak to,to jde přestat.Dál chodím s kamarádkami do hospůdek(všechny kouří),dál chodíme občas s manželem na zábavy a věřte,jde to i bez té cigarety.Přibrala jsem 3-4kila,je pravda,že mi nejdou shodit,při svých cigaretkách a množství jídla,které sním,bych je měla dávno dole,ale nějaké to kilo za to stojí vyměnit za život bez cigára.První dva měsíce jsem používala Nicorette tablety,ty mně hodně pomohly,ale taky jsem prožila i krušné chvilky,umřel mi tatínek a to opravdu jsem myslela,že se k cigaretě vrátím a i mí známí si to všichni mysleli a říkali si,že pokud nezačnu v tak těžké chvíli kouřit,tak to bude již na pořád.Nezačala jsem.Mé děti jsou na mě hrdé a já věřím,že snad už nikdy nezačnu,i když vím,že vyhráno není nikdy!

Všem držím palce,zkuste to,i když třeba pár pokusů bude marných,ale pak ten uspěšný pokus přide,uvidíte.Všem držím palečky!

09.08.2007 14:13 | někdo neznámý

Nazdárek,
já s přibíráním vůbec nemám problém. Jo, ze začátku mě hrozně chytala mlsná a normálně jsem měla chutě skoro jak těhotná. A pěkně mi vyrostlo bříško. Teď nekouřím přes měsíc a jsem v poho. Když budeš jíst zeleninové saláty třeba i s masem, můžeš jich sníst třeba 2 kila a nepřibereš. A taky si pochutnáš. A až tě přestanou zeleninové saláty bavit, zkus zapečená rajčata s bazalkou a sýrem (to je ti taková dobrota!!!), jez melouny, ananas, banánový koktejl a pij podmáslí. To tě super zasytí. Zkus to a hodně pij. Pa.

12.08.2007 01:57 | Lenka

Díky za radu.Já jsem přímo zeleninový labužník,manžel se mi vždy směje,že bych mohla žít jen na zelenině,ale myslím si,že problém u mě bude opravdu v tom,že to kouření urychluje metabolismus a teď to zkrátka chybí,Myslím si,že jím poměrně málo,ale přesto těch čtyř kil se nedokážu zbavit a už to bude rok.Ale jak jsem psala,nějaké to kilo o proti vyhuleným cigárám není nic .
Patříš mezi ty šťastlivce,co přestali kouřit a nenabírají.Přeji hodně zdaru v nekouření,myslím si,že to nejhorší máš už za sebou,když píšeš,že nekouříš přez měsíc.Byla jsi silný kuřák?Měj se

13.08.2007 06:41 | někdo neznámý Ahojky,kouřila jsem min. krabičku denně 10 let. Když se šlo na diskotéku, tak jsem občas zmákla skoro 2, ale to mi pak bylo druhý den špatně a pálilo mě z toho v krku, ale stejnak jsem si zapálila. 🙂 Mám plno kamarádek, které když se mnou pily a kouřily, tak si 2. den prostě nezapálily. Ale já jo.No, já taky doufám, že už nezačnu. 🙂 I když… můžeš znova začít i po 3 letech nekouření, ale to bych řekla, že není otázkou závislosti, ale spíš blbosti. :-)))Abych pravdu řekla, že mi spousta lidí stále ještě nějak nemůže uvěřit. Neuměli si mě bez cigarety vůbec představit. Byla jsem fakt závislák. Někteří z nich to měli tak, že občas kouřili míň a tak, ale já ne. Držela jsem si svou lajnu. A oni furt kouří a kouří a já ne. No, chápu, že je to dokáže naštvat. Teď vážně: jsem moc ráda, že už mě konečně nikdo a nic neovládá. :-)Tak lovu zdar!

Pa pa.

14.08.2007 02:29 | Lenka Tak to mi trochu připomíná sebe.Taky po jakékoli akci druzí nekouřili,a já věrnostně si šla zapálit,i když mně to bůbec nechutnalo.Kdesi jsem tu četla,že kuřáci těžko pouští ze svých řad,a tomu můžu dát uplně za pravdu.Někdo dokonce Ti záměrně podstrkuje cigaretu,jestli teda fakt odoláš,či ne,ale je to jen závist.Oni si nechtějí připustit,že jsi to opravdu zvládla a oni se v tom pořád plácají.Můj manžel,jak jsem psala je těžký kuřák,myslím si ,že nepřestane nikdy,ale mně fandí.Sice mu někdy chybí to tlachání na balkoně u cigarety,ale v životě by mi nedělal žádný naschvály.TeĎ přišel bývalý kolega se podívat do práce a že si půjdeme zapálit,ten zíral,že už skoro rok nekouřím.Musím Ti říct byl to fajn pocit.

Měj se hezky a drž se!

14.08.2007 19:24 | někdo neznámý